Tek İşlemde 2 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Yapıldı!

Tek İşlemde 2 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Yapıldı!

Bitcoin (BTC) ağında yapılan inanılmaz boyutlardaki para transferlerine bir yenisi daha eklendi. Kaydedilen verilere göre 2 milyar dolar değerindeki BTC işlemi için sadece 80 sent ücret ödendi.

CoinBeats veri platformunun bugün Twitter hesabı üzerinden paylaştığı verilere göre, bir Bitcoin cüzdanından 44.598,43 BTC tutarında transfer gerçekleşti.

2 milyar dolara tekabül eden bu tutarın transferinde, sadece 0,00001713 BTC işlem ücreti ödendi. Bu da yaklaşık 0,8 dolara denk geliyor.

CoinBeats’in paylaştığı bilgiler arasında, yapılan işlem karşılığında ödenen ücretin toplam meblağın %0,0000000389‘una denk geldiği vurgulandı.

Bildiğiniz gibi yakın zamanda Bitcoin fiyatında ani düşüşler meydana geldi. Bu düşüşün arkasında balinaların olabileceği ifade edilmişti.

Zincir üstü analiz kaynağı Whalemap’e göre, 7 Eylül tarihinde yaşanan çakılmada görülen satış baskısının büyük çoğunluğu piyasaya yeni katılan ve yüksek hacimli yatırımcılardan geldi.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin şu anda yüzde 3,75 oranındaki günlük artışla 45.987 dolardan işlem görüyor.