Altın Fiyatları Bugün Ons Altının Etkisiyle Dalgalı Seyrini Sürdürüyor

Altın Fiyatları Bugün Ons Altının Etkisiyle Dalgalı Seyrini Sürdürüyor

Altın fiyatları son birkaç gündür ciddi bir tırmanış eğilimine geçti ve yatırımcıların ilgi odağı oldu. Geçtiğimiz haftalarda dolar kurundaki artışlar ons altının yükselişini ve iç piyasadaki altın türlerinin yukarı yönlü eğilimini tetikledi.

Bu sayede uzun süredir düşüş grafiğinde yer alan altın, yatırımcısına son haftalarda kazandırdı. Altın dün kapanışını yükselişle tamamladı. Peki, altında son durum ne? Şimdi yakından bir göz atalım.

9 Kasım 2021 Altın Fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Bugünkü verilere göre ons altın bin 823 dolar. İç piyasadaki altın fiyatları da bu oranlarda dengelendi. Gram altın geçtiğimiz hafta 530 lirayı aşmıştı. Gram altın bugün ise 570 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Yoğun yatırım alan çeyrek altın bugün 900 TL‘nin üzerindeki konumunu koruyor ve 908 TL‘den alınıyor. 9 Kasım itibariyle çeyrek altının satış fiyatı 933 TL olarak yer alıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın alış fiyatı bugün 1.818 TL olarak kayıtlara geçti. Satış fiyatı ise 1.876 TL olarak yer alıyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

Cumhuriyet altını son zamanlarda bir artış yaşayarak 3 Bin TL barajını aşmıştı. Bu seviyelerdeki eşikleri geçen Cumhuriyet altını 9 Kasım itibariyle 3 bin 634 liradan alınırken 3 bin 738 liradan da satılıyor.