SEC Başkanı Gary Gensler’den Kritik Kripto Para Açıklaması!

SEC Başkanı Gary Gensler’den Kritik Kripto Para Açıklaması!

SEC Başkanı Gary Gensler saat 17:00‘da sosyal medya platformu Twitter üzerinden kripto paralara dair önemli açıklamalarda bulundu. Gensler’ın açıklamaları kripto para topluluğu tarafından merakla bekleniyordu.

SEC Başkanı, ”İster Cayman Adaları’nda ister Çin’de olsun, derin ve likit ABD sermaye piyasalarında para toplamak isteyen tüm şirketler Amerika’nın kurallarına göre oynamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının devamında ise ”Kripto para piyasasının şu anki görünümü, menkul kıymetler yasaları yürürlüğe girmeden önce var olan Vahşi Batı gibi. Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu. Daha iyisini yapabiliriz. Düzenleme şart” Diye konuştu.

Yeterli Yatırımcı Koruması Yok!

Gensler, kripto para sektöründe finansman, ihraç, işlem ya da kredi tarafında henüz yeterli yatırımcı koruma düzenlemelerine sahip olunmadığını düşünüyor.

Başkan, daha öncede bu konuya dair endişelerini dile getirmişti. Gensler, bugünkü açıklamasında kripto para piyasasındaki yetersiz netliği şu sözlerle ifade etti:

”Kripto para dünyasındaki birçok insan yorgun. Çünkü yıllardır daha fazla düzenleme ve daha fazla netlik istiyorlar”

SEC Başkanı, ağırlıklı olarak alıcıların dikkatli olması yönünde mesajlar verdi ve başta kripto para platformları olmak üzere birçok kullanıcının düzenleme dışı faaliyet gösterdiğini belirtti.

Gary Gensler konuşmasını sonlandırırken, tüm kripto para platformlarına ve projelere SEC ile konuşmaları çağrısında bulundu.