Yearn Finance’e (YFI) yakından bakış

Yearn Finance’e (YFI) yakından bakış

Altcoinler ile ilgili çeşitli gelişmelerin olduğu bu son yıllarda popülerlik kazanan ve bilinirliğini üst düzeye çıkartan coinlerden birisi de tabi ki de Yearn Finance (YFI) denebilir.

Bu coin birçok kişinin gerçekten de merak ettiği ve hakkında bilgilere sahip olmak istediği coinlerden birisidir. Yearn Finance coinin diğer coinlere göre çok daha avantajlı bir yönü var.

Yearn Finance, DeFi ürünlerin “hasat” edilerek kripto para kazancına olanak sağlayan bir blok zinciri projesidir. Bu kripto para birimi aslında DeFi ürünleri kategorisinde ele alınıyor ve tam anlamıyla paranıza para katmak için oluşturulmuş bir coin denilebilir.

Yearn Finance, ona yatırdığınız parayı en iyi faiz oranlarıyla katlayarak size getirmeyi temin eden bir yapıya sahip. Bu açıdan oldukça karlı ve kazançlı bir coin olmayı başarıyor.

Yearn Finance (YFI) Tercih Edilmeli Mi?

Yearn Finance protokolü için konuşacak olursak yönetim tokeni olan Yearn Finance (YFI) coin gerçekten de yoğun bir ilgiye maruz kalıyor ve bir dönem ciddi bir fiyat patlaması yaşadı.

Benzer bir durumun gerçekleşme ihtimali söz konusu olduğundan dolayı birçok kişinin bu coine girdiği biliniyor. Uzmanlara göre muhtemelen birkaç yıl içerisinde Yearn Finance tekrar bir patlama yaşayabilir.

Bu coin gerçekten de büyük bir ilgiyi çekse de Türk borsasında işlem görmüyor. Ancak yabancı borsalar kullanılarak YFI almak çok kolay bir işlem. Bunun için aracı kurumlardan yardım almak muhtemelen çözüm olacaktır.