Metaverse altyapı girişimi Render Network, finansman turunda 30 milyon dolar topladı

Metaverse altyapı girişimi Render Network, finansman turunda 30 milyon dolar topladı

NFT ve metaverse projelerine işleme araçları sağlayan bir kripto girişimi olan Render Network, 30 milyon dolar fon topladı.

Turdaki yatırımcılar arasında Alameda Research, Solana Foundation, Sfermion ve melek yatırımcılar Vinny Lingham ve Bill Lee vardı. Bu, Render Network’ün 2017‘deki kuruluşundan bu yana ilk finansman turu oldu.

Merkezileştirilmiş işleme, büyük bulut sağlayıcılarına ait veri merkezleri tarafından yapılır. Render Network ise uyumlu bir GPU’ya sahip herkesin boşta kalan bilgi işlem gücünü ağ üzerinde paylaşmasına, sanatçılar ve projeler için render işlerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

Render Network’ün kurucusu Jules Urbach, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Render Network, GPU sağlayıcıları için donanımları kullanılmadığında para kazanmanın bir yolunu sunarak, bir gelir kaynağı ve halihazırda kullandıkları donanımları işleme ile sermaye giderlerini dengelemek için bir imkan sağlıyor”

Yönetici, konuşmalarının devamında “Sanatçıların, herhangi bir zamanda eşler arası bir ağda bulunan on binlerce GPU’ya talep üzerine iş göndermelerini sağlıyor.” Dedi.

Sanatçılar daha sonra Render Network’ün düğüm operatörlerine render işlerini tamamlamaları için ödeme yapıyorlar. Urbach, Render Network’ün ağı korumak ve ilerletmek için işlemlerden “küçük bir işlem ücreti” aldığını söyledi.

Ek olarak Urbach, Render Network, Beeple ve Pak da dahil olmak üzere birçok sanatçının render işlerini üstlendiğini söyledi.