Jack Dorsey ve Polkadot’un Rust Muamması

Jack Dorsey ve Polkadot’un Rust Muamması

En iyi programlama dili hangisi? Bu, neredeyse bilgisayarların doğuşundan beri var olan bir soru ve mükemmel bir tartışma aracıdır.

Kriptonun benimsenmesinin hızla artmasıyla birlikte, programlama dilleri yeniden trend oluyor. Birini veya diğerini seçmek, yalnızca programcılar için değil, birlikte çalışabilirlik hedefinin kendisi için de büyük sonuçlar doğuyor.

Bununla birlikte, piyasada güçlü denebilecek şahıs veya kurumların da favori programlama dilleri var.

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, programlama için “mükemmel” bir dil olduğunu düşündüğü dili gündeme getirmek için sosyal medya platformunda bir tweet attı:


Dorsey’in ardından bir altcoin’in de bu konudaki fikrini ifade etmek içinbir tweet attı ve Dorsey’i onadı…

Kripto gözlemcileri, büyük ölçüde Dorsey’in bir Bitcoin savunucusu olduğu sonucuna vardı. Bununla birlikte, Rust, Polkadot ve Solana dahil olmak üzere altcoinler tarafından kullanılıyor. Bu durum, Dorsey’in veya onun şirketi Block’un altcoinleri içeren planları olduğuna dair bir işaret olabilir mi? Şu anda bunu söylemek için çok erken.

Bununla birlikte, Polkadot’un birlikte çalışabilirliğe odaklanmasının, onu diğer uygulamaları da desteklemeye yönlendirdiğini belirtmekte fayda var. Polkadot:

“Çoğu Web3 Vakfı’ndan hibe almış olan diğer Polkadot uygulamaları, tümü Wasm [Web Assembly]’de derlenebilen Go, C++ ve JavaScript gibi programlama dillerindedir.”