Havale Uygulaması Tap Send, B Serisi Finansman Turunda 65 Milyon Dolar Topladı

Havale Uygulaması Tap Send, B Serisi Finansman Turunda 65 Milyon Dolar Topladı

Tap Send, kısa süre önce B Serisi finansman turunda 65 milyon dolar topladığını söyledi. Şirkete göre, toplanan fonlar Afrika ve Asya’daki en göz ardı edilen ülkelere yapılan havaleleri desteklemek için kullanılacak.

Techcrunch raporunda belirtildiği gibi, Tap Send’in B serisi finansman turu Spark Capital tarafından yönetildi. Turdaki diğer katılımcılar arasında Unbound, Reid Hoffman, Canaan Partners, Slow Ventures, Breyer Capital, Wamda Capital, Flourish Ventures ve ek isimsiz yatırımcılar yer aldı.

Pazarın Kalabalık Olduğu Söylendi

Tap Send’in kurucu ortağı ve CEO’su Paul Niehaus, finansman turunu izleyen yorumlarda, şu anda aşırı kalabalık bir pazar gibi görünse de, şirketinin neden havalelere odaklanmayı seçtiğini açıkladı. Niehaus diyor ki:

”Havalelerin yoğun olduğunu söylemek oldukça kolay, ancak bunu TikTok veya Zoom ortaya çıkmadan önce sosyal ağ veya video konferans için söyleyebilirdiniz. Doğru yapılması gereken pek çok şey var ve bunu yaptığınızda fiyat, hız ve güvenilirlik yoluyla kullanıcılara daha fazla değer sunabilirsiniz.”

Bu son finansman turunu takiben, Tap Send şimdi 80 milyon dolardan fazla para topladı ve bu da Pitchbook verilerine göre 715 milyon dolarlık bir değere ulaştığı anlamına geliyor.

Aktarılan bilgilere göre şirket, fonları daha ucuz ve daha hızlı bir sınır ötesi para transferi platformu oluşturmak için kullanmayı planlıyor.