Coinbase, NFT Girişimi’nde Ödeme Devi Mastercard ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Coinbase, NFT Girişimi’nde Ödeme Devi Mastercard ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, yeni bir takas edilemez token (NFT) pazarının hazırlıkları için ödeme devi Mastercard ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Ortaklık, borsanın Ekim ayında, kullanıcıların NFT’leri basabileceği, sergileyebileceği ve satın alabileceği bir eşler arası pazar yeri olan Coinbase NFT‘yi başlattığını duyurmasının ardından geldi.

NFT’ler, bir blok zincirinde basılan görüntüler, oyun içi öğeler ve koleksiyonlar gibi türünün tek örneği dijital ürünlerdir. Coinbase, ödeme devi ile ortaklığının bu kripto varlıkları satın alma ve satma sürecini basitleştirmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Merkez Bankası Kripto Para Birimlerinin Yasaklanmasını Önerdi

“NFT’leri ‘dijital ürünler’ olarak sınıflandırmak için Mastercard ile birlikte çalışıyoruz ve daha geniş bir tüketici grubunun NFT’leri satın almasına izin veriyoruz. Ve yakında Mastercard kartlarını kullanarak ödeme yapmanın yeni bir yolunun “kilidini açacağız”. Coinbase NFT’de daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayabileceğiz ve bu fırsatı Mastercard’ın ölçeği ve küresel ağı aracılığıyla daha geniş ekosisteme getirmenin yollarını bulmak için çalışmayı planlayacağız.”

Coinbase’in Kasım ayındaki 3. çeyrek kazanç çağrısı sırasında, firmanın CEO’su Brian Armstrong, borsanın, kullanıcıların platformu kolayca kullanabilmesi için Instagram tarzı bir arayüze sahip bir NFT pazarı istediğini söyledi.

Aralık ayında Coinbase, tarayıcı cüzdanının yeni bir yükseltmesinin kullanıcıların NFT pazarlarına erişmesine izin vereceğini duyurdu.