Blockchain altyapı firması Blockdaemon, finansman turundan sonra 3,25 milyar dolarlık değere ulaştı

Blockchain altyapı firması Blockdaemon, finansman turundan sonra 3,25 milyar dolarlık değere ulaştı

Bir blockchain altyapı şirketi olan Blockdaemon, Çarşamba öğleden sonra yapılan duyuruya göre, firmaya 207 milyon dolarlık bir fon sağladıktan sonra 3,25 milyar dolarlık değere ulaştı.

En son gerçekleştirilen bu finansman turu, Blockdaemon’un Eylül ayında B Serisi finansman için 155 milyon dolar toplamasından birkaç ay sonra geldi. Eylül ayındaki fon, firmayı 1,26 milyar dolarlık değere ulaştırmıştı.

Tiger Global ve Sapphire yeni tura öncülük etti. SoftBank, Boldstart Ventures, Galaxy Digital, StepStone Group, Matrix Capital Management ve Lerer Hippeau ise ek destek sağladı.

Önceki yatırımcılar arasında geçen yaz Blockdaemon’un 28 milyon dolarlık A Serisi’ne katılan Goldman Sachs yer alıyor. Şirket geçen yılın başından bu yana yaklaşık 400 milyon dolar topladı.

Blockdaemon’un CEO’su ve kurucusu Konstantin Richter basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Son 12 ayda Blockdaemon, tüm ölçütlerde büyük bir büyüme gördü ve kurumları protokollere güvenli bir şekilde bağlamaya devam etmek için önemli miktarda sermaye artırdı.” Dedi.

Yönetici, konuşmalarının devamında ”Bu yenilik alanı, dünyayı dolaşma şeklini değiştirmeye devam ederken, genel ağ esnekliğine ve açık kaynak araç geliştirmesine giden yol.” Diye konuştu.