Faydalı BilgilerHaberler

2021’de Ziyaret Edilebilecek En İyi NFT Galerileri

Bu sene 9 NFT sergisi açıldı ve hala açılmaya devam ediyor.

Covid-19 kısıtlamaları artık tüm dünyada hafiflemeye başladı. Pek çok insan farklı bölgeleri keşfetmek için hazırlanıyor. 2021‘in ikinci yarısında açılacak olan sergiler ve galeriler ile değiştirilemez tokenlar (NFT) kapılarını ziyaretçilere çoktan açtılar. Şimdi ziyaret edilebilecek en iyi NFT galerileri listesine bir göz atalım.

Sanat ve Felsefe Müzesi: Hobart, Avustralya

Sanat ve Felsefe Müzesi Avustralya’da bulunuyor. Bu müze tamamen NFT’lere odaklanmış durumda. Burada New Philosopher ve Womankind’de yayınlanan sanatçılar sergilenecek. Kuratörler, fiziksel bir galerinin, NFT’leri sunmanın harika bir yolu olacağına karar verdiler. Açılış, 16-22 Haziran tarihleri ​​arasında Hobart’ın “Dark Mofo” festivaline denk gelecek.

Yeraltı Müzesi: Moskova, Rusya

Yeraltı Müzesi Moskova’daki Zaryadye Park’ta bulunuyor. Burada ziyaretçileri çağdaş Rus sanatçıların eserlerinin yanı sıra Rus NFT sanatçılarından birkaç özellikte bekliyor. Bu galeride sergilenen NFT’ler Rarible’da açık artırmaya çıkarıldı.

Hermitage Müzesi: St. Petersburg, Rusya

Hermitage Müzesi, NFT sanatını sergileyen ve keşfeden bir galeri açmayı planlıyor. Bunun yanında ITMO Üniversitesi’nden konuşmacılar, müze personeli ve küratörler tarafından sunulan seminerlere ev sahipliği yapıyor. Bu proje, Rusya’da NFT’lerin kullanışlılığını araştıran ve çalışmalarının geleneksel telif hakkı kontrolüne nasıl meydan okuyabileceğini inceleyen ilk sergi olmayı planlıyor.

Kiwi Space: Riga, Letonya

Kiwie 1001‘in ev sahipliği yaptığı Kiwi Space showroom, birçok farklı NFT sanatçısını barındırıyor. 100 yılı aşkın süredir Galerija Centrs’te yer alan bu halka açık sergi, Kiwie 1001’in Discord kullanıcılarının kendileri tarafından oylanmasıyla, gelecek vadeden NFT sanatçılarını ve dijital sanat alanındaki yenilikleri sergiliyor. Kiwi Space showroom Haziran ayının başında açıldı.

Francisco Carolinum Linz: Linz, Avusturya

Francisco Carolinum Linz sergisi 11 Haziran’da başladı ve 15 Eylül’e kadar devam edecek. Burada tarih, uygulamalar, gelecek tahminleri ve NFT’lerin etkileri sanat dünyasında yer alacak. Müze, ziyaretçilerini NFT dünyası hakkında bilgilendirmeye odaklanacak.

Modern Afrika Sanatı Müzesi: Amsterdam, Hollanda

Modern Afrika Sanatı Müzesi, Amsterdam’da açılan ilk NFT galerisi oldu. Burada Afrika krallarının ve kraliçelerinin portreleri sergileniyor. Afrika krallarının NFT’leri sergisi, Afrika sanatını ve tarihini blok zincirinde ve NFT’de gururla temsil eden ilk sergilerden biri olarak yer alıyor. Sergi 18 Haziran’a kadar devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu