Zengin Baba Yoksul Baba Yazarı Robert Kiyosaki, Fed ve Hazine’nin Doları Yok Ettiğini Söyledi

Zengin Baba Yoksul Baba Yazarı Robert Kiyosaki, Fed ve Hazine’nin Doları Yok Ettiğini Söyledi

En çok satan kitaplardan biri olan Zengin Baba Yoksul Baba‘nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, Federal Rezerv ve Hazine’nin ABD dolarını yok ettiği konusunda uyardı. Milyarlarca dolarlık tasarruf sahibini ve bilgisiz yatırımcıyı “finansal cehenneme” gönderdiklerine dikkat çekerek, “Altın, gümüş ve bitcoin’den tasarruf edin” tavsiyesinde bulundu.

Robert Kiyosaki’nin Uyarısı ve Tavsiyesi

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, bu hafta, Federal Rezerv ve ABD Hazine Bakanlığı’nın “doları yok ettiğini” tweetledi.

Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi‘nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki, “Finansal cennete giden bir milyon yol ve finansal cehenneme giden bir milyar yol var” diye yazdı:

Fed ve Hazine, milyarlarca dolar tasarruf sahibini ve bilgisizleri finansal cehenneme göndererek doları mahvediyor. Mali cennete gitmek için, altın, gümüş ve Bitcoin’den tasarruf edin.

Ünlü yazarın Fed ve Hazine’nin ekonomiye ve bireysel yatırımcılara zarar verdiği konusunda ilk uyarısı değil bu.

Geçen yıl Aralık ayında Kiyosaki, Fed ve ABD Başkanı Joe Biden‘in “sahte enflasyonu zorladığı” konusunda bir uyarı tweetledi. Bir depresyonun izleyeceği yakın ve büyük bir çöküşü öngördü.

Kiyosaki, geçen yıl Ekim ayında Biden ve Fed’in “fakir insanları dolandırdığını” ve ABD’nin depresyona girdiğini yineledi. “Enflasyon yoksulları soyuyor. Enflasyon zengini daha da zenginleştiriyor” dedi. Ünlü yazar aynı ay içinde şu tweeti de attı:

Bitcoin’i seviyorum çünkü Fed’e, Hazine’ye veya Wall Street’e güvenmiyorum.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Myanmar’da Askeri Cunda CBDC Peşinde

Kiyosaki, yatırımcılara bir süredir altın, gümüş ve bitcoin almalarını tavsiye ediyor.

Ocak ayında ünlü yazar, Bitcoin fiyatının düşmesinin harika bir haber olduğunu söyledi. Kripto para biriminin fiyatı 20 bin doları test ettiğinde daha fazla BTC alacağını da sözlerine ekledi. Kasım ayında, enflasyon korkuları arttıkça Ether de alacağını söyledi.