YS Biopharma hissedarlar toplantısının geçerliliğine itiraz ediyor

GAITHERSBURG, Md. – YS Biopharma Co. (NASDAQ: YS), bir biyofarmasötik şirketi, bir küme hissedarı tarafından düzenlenen fevkalâde genel heyet toplantısının (EGM) geçerliliğine ait soru işaretlerini gündeme getirdi. Şirket, yedi yöneticisinden altısının vazifeden alınmasını amaçlayan EGM için yapılan bildirimin gerekli prosedürel gerekliliklere uymadığını tez ediyor.

Pazartesi günü YS Biopharma, ortalarında Bay Yi Zhang ve birkaç yatırım şirketinin de bulunduğu hissedarlar tarafından 16 Şubat 2024 tarihinde Seattle, Washington’da bir EGM düzenlenmesi için yapılan bildirime cevaben bir açıklama yayınladı. Şirket, çeşitli nedenler öne sürerek toplantının uygunsuz bir formda düzenlendiğini tez etmektedir.

İlk olarak, YS Biopharma 8 Şubat 2024 tarihinde yapılan bildirimin şirket ana mukavelesinin gerektirdiği yedi takvim günü bildirimini karşılamadığını savunuyor. Ayrıyeten, vazifeden alınması önerilen yöneticilere gerekli on günlük bildirim yapılmamıştır.

Şirket ayrıyeten kayıt tarihi pay sayımındaki tutarsızlıkların da altını çizdi. YS Biopharma’ya nazaran bildirimde, 8 Şubat 2024 itibariyle ihraç edilmiş ve tedavülde olan ismi pay sayısı yanlış belirtilmiştir. YS Biopharma, 9 Şubat 2024 tarihinde duyurulan 40 milyon dolarlık özel plasman sürecinin akabinde 7 Şubat 2024 tarihinde kurumsal bir yatırımcıya ek pay ihraç etmişti. Sonuç olarak, kayıt tarihinde mesai bitiminde ihraç edilen ve tedavülde olan gerçek pay sayısı, bildirimde belirtilen sayıdan kıymetli ölçüde daha yüksekti.

Bulaşıcı hastalıklar ve kanser için aşı ve terapötik biyolojik eserler geliştirme konusunda uzmanlaşan şirket, tescilli PIKA® immünmodülatör teknoloji platformuyla tanınıyor. YS Biopharma, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Filipinler’deki varlığıyla global olarak faaliyet göstermektedir.

Bu bilgiler YS Biopharma Co. Ltd. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

YS Biopharma’nın fevkalâde genel heyet toplantısıyla (EGM) ilgili son devirde yaşadığı zorluklar ışığında, yatırımcıların şirketin mali sıhhatini ve piyasa performansını göz önünde bulundurması değerlidir. InvestingPro’nun gerçek vakitli datalarına nazaran YS Biopharma, biyofarmasötik kesimindeki büyüklüğünü yansıtan 38,99 milyon USD’lik bir piyasa kıymetine sahip. Şirket, 2024’ün 2. çeyreği prestijiyle son on iki ayda %80,05 üzere etkileyici bir brüt kâr marjına sahip olmasına karşın, kıymetli finansal zorluklarla boğuşuyor. Tıpkı devirdeki gelir artışı %11,42’lik bir düşüş gösterirken, 2024 yılının 2. çeyreğinde üç aylık gelir düşüşü %50,11 ile daha da kaygı vericidir.

Bu finansal ölçütler, bilhassa EGM ve şirketin gelecekteki istikameti bağlamında hissedarların dikkate alması gereken çok değerli konulardır. InvestingPro’nun bir tavsiyesi, şirketin ağır borç yükünün altını çiziyor ve bu yükün, faiz ödemelerini karşılamak için kâfi gelir elde etmedeki zorluklarla daha da kötüleşebileceğini belirtiyor. Buna ek olarak, analistler YS Biopharma’nın bu yıl kârlı olacağını düşünmüyor, bu da yatırımcı hassaslığını ve EGM’de önerilen rastgele bir kurumsal idare değişikliğinin sonucunu etkileyebilir.

Daha kapsamlı bir tahlil arayan yatırımcılar için, YS Biopharma’nın değerlemesi ve gelecek beklentileri hakkında daha derin bilgiler sağlayabilecek ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. Bu ipuçlarını keşfetmek ve yatırım stratejinizi geliştirmek için https://www.investing.com/pro/YS adresini ziyaret edin ve PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık yahut iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinde ek %10 indirim kazanın.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR