YouTube’dan Ryan Wyatt Görevinden İstifa Edip Polygon Studios’a CEO Olarak Katılacak

YouTube’dan Ryan Wyatt Görevinden İstifa Edip Polygon Studios’a CEO Olarak Katılacak

YouTube Oyun Birimi Başkanı Ryan Wyatt, Şubat ayında video paylaşım platformundan ayrılacağını duyurdu. YouTube Gaming, her yıl yüz milyarlarca izlenme süresiyle günde 250 milyondan fazla oturum açmış kullanıcı görüyor. Ryan Wyatt, istifasını açıklarken blockchain ve Web3 geliştirmeye olan tutkusunu dile getirdi. Wyatt Yakında CEO olarak Polygon Studios‘a katılacak.

Polygon Studios, oyun ve NFT‘ler, aynı adı taşıyan ikinci katman Ethereum ölçeklendirme ağının koludur. Polygon (MATIC), geçtiğimiz Temmuz ayında çıkış yapan yan stüdyosu tarafından yönetilen projelere 100 milyon dolar taahhüt etmeyi planlıyor. Firmanın hedefleri, merkezi olmayan oyun geliştirmek, blok zinciri meraklılarını NFT belirteçleri ekosistemine çekmek ve Web3 geçişi için yetkin bir blok zinciri olarak Polygon’u kurmaktır. Yeni rolüyle ilgili olarak Wyatt şunları söyledi:

“Yatırım, pazarlama ve geliştirici desteği yoluyla geliştirici ekosistemini büyütmeye ve Web 2.0 ile 3.0 arasındaki boşluğu doldurmaya odaklanacağım. Oyun, eğlence, moda, haber, spor ve daha pek çok alanda Polygon Studios organizasyonuna liderlik edeceğim.”

Ryan Wyatt YouTube’daki Çalışma Arkadaşlarına Teşekkür Etti

Ayrılış açıklamasında Ryan Wyatt, 2014 yılında Google’ın Mountain View, California‘daki merkezindeki ilk gününün güzel anılarını anlattı. Ayrıca, kendisini sekiz yıl önce işe aldığı için CEO Susan Wojcicki ve baş işletme görevlisi Robert Kyncl‘a minnettarlığını dile getirdi. Bu arada, Polygon Studios, Ryan Wyatt’a yeni görevi için sıcak bir karşılama yaptı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: OpenSea, NFT Hırsızlıkları Sonrası Kullanıcılara Geri Ödeme Yapıyor