HaberlerKripto Para Haberleri

Yeni İspanyol Kripto Yasası Geleneksel Finans Altyapısını Yükseltmeyi Amaçlıyor

El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak kabul eden ilk ülke olmayı planladığı için tüm dünyanın ilgi odağı haline geldi.

Birçok insan sanal para birimlerine büyük ilgi gösteriyor ve hatta bazıları gelecekteki tüm finansal işlemlerin bir blok zinciri teknolojisine ihtiyaç duyacağını tahmin ediyor.

Öte yandan, bazı eleştirmenler, bu teknolojinin dolandırıcıların ve suçluların kimliği tespit edilmeden faaliyetlerinden kurtulmalarının bir yolu olduğunu iddia ediyor. Tüm olumsuz yorumlar, İspanya’yı yeni kripto para dostu mevzuatıyla ilerlemekten alıkoymadı.

Vatandaşlar Mortgage Taksitlerini Kripto Para Birimleriyle Ödeyebilecek

Orta sınıf bir insanın halletmek istediği en büyük maliyet hesaplarından biri ipotek ödemeleridir. İspanya vatandaşları, hesaplarını kripto para birimleriyle halledebileceklerine dair yeni fikirden çok memnunlar.

İspanyol gazetesi 20 Minutos, federal milletvekillerinin bunu mümkün kılmak için yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalıştıklarını iddia ediyor.

Dijital Dönüşüm Yasası olarak adlandırılan belgenin, İspanyol Senatosu’nun incelemesinde olduğu belirtildi. Bu teklif çoğunluk oyu almayı başarırsa, yerel blok zinciri projeleri ve kripto işletmeleri yasallaşmış varlıklar haline gelebilir.

Halk Partisi temsilcileri, daha fazla anlaşma ve onay alarak yapay zeka (AI) tabanlı finansman geliştirme yasasını yürürlüğe koymak için çalışıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu