Finans HaberleriHaberler

Borsa Açılmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yatırımcıların borsa işlem günlerine başlamak için ihtiyaç duyacakları önemli detaylar

Yatırımcıların borsada işlem yapmadan önce göz önünde bulundurması gereken önemli detayları derledik. Borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 ayrıntı karşınızda.

1. Hisse senetleri, haftanın kayıplarının ardından toparlanmaya devam edecek

Wall Street’in haftaya büyük zararlarla başladıktan sonra ikinci gün toparlanmaya hazır olması nedeniyle, büyük hisse senedi endekslerine bağlı vadeli işlem sözleşmeleri Cuma günü erken işlemlerde sıçradı . Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri 150 puan yükseldi. S&P 500 vadeli işlemleri % 0.6 değer kazandı. Bu hafta düşük performans gösteren teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 Endeksi vadeli işlemleri % 1 yükseldi.

2. Destedeki perakende satış verileri

Bir diğer önemli veri noktası olan Nisan ayı ABD perakende satışları Cuma günü 08: 30′da açıklanacak. Dow Jones tarafından anket yapılan ekonomistler, Mart ayındaki % 9,8′lik artışın ardından geçen ay % 0,8′lik bir artış bekliyorlar. Spor malzemeleri, giyim, yiyecek ve içecekler Mart ayında harcamalarda artışa öncülük etti . Mayıs 2020′deki % 18,3′lük artıştan bu yana perakende için en iyi katkıda bulundu.

3. Disney hisseleri, abone ve gelir kaybının ardından düşüyor

Disney hisseleri, medya devi beklenenden daha zayıf gelir ve yayın yapan aboneler bildirdikten bir gün sonra, Cuma günü piyasa öncesi ticarette % 3′ten fazla düşüş gösterdi Disney’in ikinci çeyrek mali geliri, bir Refinitiv anketinde beklenen 15,87 milyar dolara karşılık 15,61 milyar dolar oldu. Şirket ayrıca 103,6 milyon ücretli aboneye ulaşan Disney + için abone tahminlerini de tutturamadı.

4. Elon Musk tweetinden sonra Dogecoin rallileri ve Coinbase listesi

Dogecoin’in fiyatı Cuma günü destekçisi Elon Musk’tan gelen bir Tweet’in ardından  ve Coinbase’in Doge’den ilham alan kripto para birimini listeleyeceğini söylediği gibi  yükseldi . Coin Metrics’in verilerine göre dogecoin fiyatı gün içi 56 sente kadar artış yaşadı. Bununla birlikte,  sadece bir hafta önce yaklaşık 67 sentlik rekor yüksek seviyeden hala düşük . Musk Perşembe günü, işlemlerin verimliliğini artırmak için dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını paylaştı. Yine Perşembe günü, kripto değişim platformu Coinbase  , önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde dogecoin desteği sunacağını söyledi .

5. CDC, tamamen aşılanmış kişilerin maske takmasına gerek olmadığını söylüyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Perşembe günü yayınlanan güncellenmiş halk sağlığı kılavuzunda, tamamen aşılanmış kişilerin artık açık havada veya kapalı alanlarda, çoğu ortamda maske takmasına veya diğerlerinden 6 fit uzak durmasına gerek olmadığını söyledi. CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky gazetecilere verdiği demeçte, son aşı dozlarını iki veya daha fazla hafta önce almış olsalar bile, insanların sağlık hizmeti ortamında veya onları gerektiren bir işte hala maske takmaları gerekeceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu