Blockchain HaberleriFinans HaberleriHaberler

Singapurlu Yatırım Şirketi Temasek, Blockchain ve Yapay Zekaya Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Devlete ait yatırım şirketi Temasek, bir önceki yıla göre %24,5 artışla 283 milyar dolar rekor getiri açıkladı .

Senelik incelemeye göre Singapurlu yatırım şirketi Temasek, portföyünü dört trend doğrultusunda giderek şekillendiriyor. Bunlar: dijitalleşme, sürdürülebilir yaşam, tüketimin geleceği ve daha uzun ömür.

Şirket tarafından paylaşılan raporda, “Salgın, yatırım odağımızı yönlendiren uzun vadeli eğilimlerin bazılarını, özellikle de dijitalleşme ve sürdürülebilir yaşamı hızlandırdı” ifadeleri kullanıldı.

Temasek, inovasyon yatırımlarını belirleme ve yönetme yeteneklerini geliştirmenin bir parçası olarak iki teknolojiyi keşfetmek adına daha önce blok zinciri ve yapay zeka (AI) “podları” kurmuştu. Temasek paylaştığı raporda, “Bir yıllık gelişmeden sonra, Blockchain ekibimiz LemmaTree‘yi kurdu” dedi.

[affiliate_news2 id=”3931″]

Bir LemmaTree kuruluşu olan Affinidi, Singapur Havayolları gibi şirketler tarafından kullanılan bir dijital kimlik platformu geliştirdi.

Platform, bir mobil uygulama aracılığıyla Covid-19 testi ve aşı durumu dahil olmak üzere diğer ülkelerden gelen sağlık bilgilerinin doğrulanmasını sağlıyor.

Affinidi ayrıca, dijital iş eşleştirme platformu Good Worker ve sınır ötesi ticareti kolaylaştırmak için bir B2B pazar yeri platformu olan Trustana olmak üzere iki uygulama geliştirdi.

Bu yılın başlarında şirket, sınır ötesi ödemeler ve döviz takası için blok zinciri tabanlı bir platform olan Partior‘u geliştirmek üzere bir teknoloji şirketi kurmak için ABD yatırım bankası JP Morgan ve Singapurlu DBS Bank ile ortaklık kurduğunu duyurdu .

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu