HaberlerKripto Para Haberleri

Yatırım Bankası Cowen Kripto Para Saklama Hizmetleri Sunacak

Amerikan yatırım bankası Cowen Inc., hedge fonları ve varlık yöneticileri için kripto saklama hizmetleri sunmayı planlıyor.

103 yaşındaki Yatırım Bankası Cowen kripto para hizmetleri sağlamak için finansal teknoloji şirketi PolySign ile ortaklık kurduğunu söyledi. Banka bu ortaklık ile müşterilere büyük kolaylıklar sağlanacağını dile getirdi.

Ortaklık, bankanın, PolySign’ın bir yan kuruluşu olan Standard Custody & Trust Co. dijital varlıkları için kurumsal düzeyde saklama ve ödeme platformu tarafından sağlanan çözümleri kullanmasına olanak tanıyacak. 

Cowen ayrıca, kurumsal blok zinciri uygulamalarının geliştirilmesini desteklemek için 53 milyon dolarlık fon toplama turunun bir parçasını oluşturacak olan PolySign’a 25 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi.  

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 2 trilyon doları aştığı için banka dijital varlık saklama hizmetlerine giriyor.

Yatırım Bankası Cowen kripto para saklama hizmetlerinden ümitli

Cowen CEO’su Jeffrey Solomon , dijital varlıklar bir varlık sınıfı olarak büyüdükçe ve olgunlaştıkça, yatırımcıların geleneksel menkul kıymetlerdekilere benzer güvenilir saklama çözümleri aradıklarını söylüyor 

Solomon , yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Eğer güvene dayalı bir kurumsal yatırımcıysanız, bir anda erişebileceğiniz net bir gözetim zinciri olmayan herhangi bir varlığa yatırım yapmanız için çıta son derece yüksektir. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu