Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

2021’in İkinci Çeyreğinde Kripto Para ve Blockchain Girişim Finansmanı Arttı

2021‘in ikinci çeyreğinde kripto ve blockchain projelerine ve şirketlere yönelik girişim fonu miktarı büyük ölçüde artış gösterdi.

Dönem boyunca toplam 497 kripto para girişim anlaşması gerçekleşti. ikinci çeyrekte aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi dijital varlık endüstrisi 6,2 milyar dolarlık özel finansman gördü.

Kripto para birimlerinin kullanım alanı her geçen gün artış gösteriyor. Pek çok kurumsal şirket artık blok zinciri teknolojisini sistemlerine entegre etmek için adeta yarış içerisindeler.

 

Kripto paralar ve blockchain teknolojisi ağırlıklı olarak finansal hizmetler şirketleri ve altyapı odaklı şirketlerin ilgisini çekiyor.

[affiliate_news2 id=”3843″]

Ancak diğer sektörlerde blockchain teknolojilerine yönelik önemli adımlar atmaya başladı. Turizm, gıda, sanayi ve sosyal medya alanında merkeziyetsiz sistemlere olan ilgi son derece yüksek.

Tüm bunlara ek olarak hem küçük hem de büyük ölçekli şirketler kripto para birimlerini benimsemeye ve ödeme sistemlerinde kullanmaya başladı.

Türkiye’de Bitcoin ve altcoinler ile ödeme kabul eden 100+ işletme bulunuyor ve bu işletmelerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu