Altcoin HaberleriHaberler

Federal Rezerv Avukatı ve Yale Profesörü Stabilcoinlerin Denetlenmesini Öneriyor

Araştırmacılar stabilcoin denetimini öneriyor.

Yale’den bir profesör ve Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu üyesi tarafından Sosyal Bilimler Araştırma Ağı’nda (SSRN) yayınlanan bir araştırma makalesi, stablecoin ekosisteminin denetlenmesini öneriyor.

Profesör Gary B. Gorton ve Jeffery Zhang, kripto para birimlerinin çok popüler olduğunu ve özel olarak üretilen parayla ilgili yeni bir şey olmadığını söyleyerek, stablecoin’lerin etkili bir değişim aracı olmadığını da sözlerine ekledi. Makalede şu ifadeler yer aldı:

“Özel olarak üretilen paralar etkin bir değişim aracı değildir çünkü her zaman eşit olarak kabul edilmezler. Stablecoin ihraççılarını bankalar olarak düzenlemek ve bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmak da dahil olmak üzere, stablecoin’lerin yarattığı sistemik riskleri ele almak için öneriler sunuyoruz.”

Yazarlar özel olarak ihraç edilen bu para birimlerini “vahşi kediler” olarak adlandırıyorlar. Gelecekte hükümetlerin sigorta eksikliği nedeniyle bir kurtarma paketi ile adım atmaları ön görülüyor.

[affiliate_news2 id=”4078″]

Yazarlar ayrıca Tether (USDT) stablecoin ve Facebook’un Diem’i hakkında konuştular. Bu alanın düzenlenmesine yönelik küresel bir hareket var gibi görünüyor ve uzmanlara göre bu hareket muhtemelen Bitcoin gibi diğer para birimlerinden bile fazla.

Stabilcoinler, devlet tarafından verilen para birimlerinin kullanımını baltalayabileceğinden, hükümetlerin ve finans kurumlarının en büyük endişelerinden biridir.

Birden fazla ülkede çok sayıda küresel kurum ve yüksek profilli para otoriteleri stablecoin’ler hakkında çeşitli düzenleme planlarına başladı..

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu