HaberlerKripto Para Haberleri

Yabancı Kripto Borsaları Hindistan’da Yüzde 18 Vergi Ödemek Zorunda Olabilir

The Economic Times tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, yabancı kripto para birimi ticaret platformları yüzde 18 mal ve hizmet vergisi (GST) ödemek zorunda kalabilir .

Aktarılan bilgilere göre çevrimiçi hizmetler sağlayan ve Hindistan’da fiziksel bir merkezi olmayan yabancı şirketler, vergi ödemekten sorumlu olacak bir kişiyi atayabilecekler.

Perşembe günüde Reuters, Hindistan Merkez Bankası’nın kripto para birimleri konusundaki sert duruşuna dair bir rapor yayınlamıştı.

Rapora göre Hindistan merkezli kripto para borsaları bankalarla ortaklık yapmakta ve hesap açmakta zorlanıyor. Çünkü bankaların bu konuda isteksiz olduğu söyleniyor.

[affiliate_news2 id=”3335″]

Hindistan Merkez Bankası Mayıs ayında, kripto borsalarına hizmet veren bankalara karşı herhangi bir yasak olmadığını belirtse de bankalara borsalardan uzak durmaları yönünde uyarı yaptığı bilinmektedir.

Hindistan şu anda kripto piyasasını düzenlemeye yönelik en iyi seçenekleri değerlendiriyor. Uzmanlar, ülkede kripto paralara dair düzenleyici bir çerçeve olmadığından, borsaların bu tür sorunlar yaşamaya devam edebileceğini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu