XTM 1,15 milyon dolarlık yatırım ve 3 milyon dolarlık EWA mutabakatı sağladı

XTM 1,15 milyon dolarlık yatırım ve 3 milyon dolarlık EWA mutabakatı sağladı

MIAMI & TORONTO – Ödeme tahlilleri konusunda uzmanlaşmış bir fintech şirketi olan XTM, Inc. (QB: XTMIF / CSE:PAID / FSE:7XT), stratejik bir yatırımcıdan 1,15 milyon dolar fon aldığını duyurdu. Miami, Toronto, Denver ve Londra’da faaliyet gösteren şirket ayrıyeten, Earned Wage Access (EWA) eseri AnyDay™ için ABD’li bir kuruluşla 3 milyon dolarlık bir lisans muahedesi imzaladığını açıkladı.

Stratejik yatırımcıdan sağlanan fonlar, mevcut hissedarlar ve başkalarından alınan ek Abonelik Kontratları ile birlikte, 5 milyon dolara kadar para toplamayı amaçlayan aracısız özel plasman teklifinin bir modülüdür. XTM, bu finansman cinsini 31 Ocak 2024 tarihine kadar kapatmayı beklemektedir.

Lisans mutabakatı, XTM’nin bir ABD Hizmet Olarak Bankacılık sağlayıcısı için süreç hizmetleri sunmasını sağlayacak ve şirketin büyüme stratejisinde değerli bir adım olacak. Tahvil finansmanından ve lisans mutabakatından elde edilen gelirle XTM, EWA kredi imkanına erişmek için gerekli taahhütleri yerine getirecek.

XTM, Distribütör Mutabakatları yoluyla kontratlı EWA işini genişletmek için operasyonel finansmandan yararlanarak kendisini birinci üç global EWA sağlayıcısı ortasında konumlandırmayı hedefliyor. Şirket, AnyDay’i lisanslı, yönetilen barındırılan bir tahlil olarak yahut yönetilen hizmetler olmadan bağımsız bir eser olarak sunmak için İnsan Sermayesi İdaresi (HCM) ve Bordro kesimleriyle etkin olarak ilgilenmektedir.

Bu duyuru XTM, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. ‘den yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirket, ödeme inovasyonları yaratma geçmişine sahiptir ve EWA tahlillerini önde gelen markalarla entegre etmiştir. XTM, talep üzerine ödeme ve başka işgücü idaresi araçları sağlayarak çeşitli hizmet dallarındaki işletmeleri desteklemek için dijital tekliflerini geliştirmeye devam ediyor.

InvestingPro İçgörüleri

XTM, Inc. şirketinin son stratejik finansman ve lisans mutabakatları, fintech alanındaki büyüme yörüngesini vurguluyor. Daha derin bir finansal perspektif sağlamak için InvestingPro bilgileri, yatırımcı kararlarını etkileyebilecek kıymetli ölçütleri göstermektedir. Şirketin piyasa pahası, rekabetçi fintech pazarındaki pozisyonunu yansıtan 15,49 milyon USD üzere mütevazı bir düzeyde bulunuyor. Zorluklara karşın şirket, 2023’ün birinci çeyreği prestijiyle son on iki ayda %42,63’lük güçlü bir gelir artışı elde ederek iş modelindeki potansiyele ve eserlerinin pazarda kabul gördüğüne işaret etti.

InvestingPro İpuçları, XTM’nin bu eğilimi sürdürmesinin beklendiğini ve analistlerin cari yılda satış büyümesi öngördüğünü belirtiyor. Fakat şirket, gelecekteki kârlılığı etkileyebilecek %9,24’lük zayıf brüt kâr marjları üzere pürüzlerle karşı karşıya. XTM’nin pay senedinin yüksek fiyat oynaklığı yaşadığını ve bunun kısa vadeli fırsatlar arayan yatırımcıların ilgisini çekebileceğini de belirtmek gerekir. InvestingPro, XTM’nin finansal sıhhati ve beklentileri hakkında daha derin bir araştırma yapmayı düşünenler için kârlılık ve nakit akışı tasalarına ait iddialar de dahil olmak üzere ek ipuçları sunuyor.

Kapsamlı bir tahlil arayan yatırımcılar için InvestingPro, bahsedilenlerin ötesinde bir dizi ipucu sunuyor. InvestingPro’ya abone olmak, %50’ye varan indirim sunan özel bir Yeni Yıl indirimi ile birlikte geliyor. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24 kupon kodunu, 1 yıllık abonelikte ek %10 indirim için SFY241 kupon kodunu kullanın. Bu abonelikle, yatırımcılar şuurlu kararlar almak için gerekli tüm datalara ve ipuçlarına erişebilirler.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR