XRP’nin Ötesine Geçmeye Çalışan Ripple, Müşterilerinin RippleNet’e Katılmasını Umuyor

XRP’nin Ötesine Geçmeye Çalışan Ripple, Müşterilerinin RippleNet’e Katılmasını Umuyor

San Francisco merkezli blockchain ödeme şirketi Ripple, şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile davasını sürdürüyor.

Ek olarak firma bu hafta işletmelerin daha geniş kripto pazarından likiditeye erişmesine ve likidite sağlamasına izin verecek Ripple Liquidity Hub’ı başlatacağını duyurdu.

Ripple yaptığı açıklamada, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere bir dizi kripto para biriminin Ripple’ın müşterileri için mümkün olan en iyi fiyatlar ile sunulacağını söylüyor.

Likidite veya bir varlığın belirli bir piyasada sabit bir fiyattan alınıp satılabilmesi kolaylığı, ticarette, özellikle de kripto para piyasasında kritik bir rol oynar. Şu anda büyük ve küçük 600’den fazla kripto para borsası var ve yatırımcıların bazen farklı platformlar arasında, özellikle altcoinler için büyük fiyat farkları yaşıyor.

Ripple’ın RippleNet genel müdürü Asheesh Birla, “Ripple Liquidity Hub, müşterilerine dijital varlık satın alma, veya elde tutma olanağı sunmak isteyen işletmeler için bir oyun değiştirici” dedi .

2022’de piyasaya sürülecek olan Ripple Likidite Merkezi ile kurumsal müşteriler, borsalar, tezgah üstü (OTC) masalar dahil olmak üzere çeşitli küresel kaynaklardan dijital varlıklara erişmek için bir API bağlantısı kullanabilecekler.

Ripple Liquidity Hub, piyasaya çıktığında XRP, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic’i (ETC) destekleyecek ve kullanılabilirliği yetki alanına göre değişiklik gösterecek. Birla, Ripple’ın gelecekte takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) gibi diğer tokenize varlıkları, stake etme ve getiri yaratma gibi özellikleri eklemeyi planladığını söyledi.