XRP Kullanıcıları, Kripto Piyasasındaki Girişler Arttıkça Fonları Borsalardan Uzaklaştırıyor

XRP Kullanıcıları, Kripto Piyasasındaki Girişler Arttıkça Fonları Borsalardan Uzaklaştırıyor

XRP balinaları,  genel olarak kripto para piyasasına girişler arttıkça fonlarını borsalardan uzaklaştırıyorlar.

Döviz cüzdanlarından iki büyük transfer

Balina işlemlerinizi izleyen WhaleAlert platformu tarafından paylaşılan ilk işlem, Nexo borsasından 162 milyon XRP taşındığını ortaya çıkardı.

Bu büyük işlem, varlığın %4,3 oranında düşmesinden sadece birkaç saat önce gerçekleşti. Büyük transferden sonra, borsanın sıcak cüzdanında sadece iki milyon XRP  tokeni bulunduğu belirtildi.

İkinci işlem Binance borsasında yapıldı ve daha önce taşınan 130 milyon dolara karşı yaklaşık 11 milyon dolar değerindeydi. Bu işlem, şu anda akıllara durgunluk veren 300 milyon XRP’ye sahip bilinmeyen bir adrese yapıldı. Her iki işlem de, kullanıcıların fonlarının büyük bir kısmını adres alışverişine kaydırdığı sırada yapıldı.

XRP fiyat hareketi

Ne yazık ki, istikrarlı bir döviz akışı, XRP’nin 0,9 doların üzerinde işlem görmeye devam etmesine yardımcı olmuyor. Varlık, bir haftadan kısa bir süre içinde daha önce kazandığı değerinin %16,8‘ini kaybettikten sonra şu anda 0,83 dolardan işlem görüyor. 

XRP, 20 Aralık’ta yükselmeye başladıktan ve dört gün içinde %21 değer kazandıktan sonra bir geri çekilmenin ilk işaretleri ortaya çıktı. Uzun vadede XRP en son seviyesi olan 1,3 dolara ulaştığından beri sürekli olarak düşüyor.

Uzun vadeli düşüş trendi sırasında varlık, değerinin neredeyse %40‘ını ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 Dolar’a kıyasla daha fazlasını kaybetti.