XRP Balinaları Son 3 Ayda 190 Milyon Coin Biriktirdi

XRP Balinaları Son 3 Ayda 190 Milyon Coin Biriktirdi

Son birkaç hafta kripto para piyasası için zordu; ancak XRP balinaları bu koşulları daha da fazla birikim yapmak için iyi kullanarak büyük bir fırsat yakaladı.

Kripto para piyasasındaki küresel düzeltmeyle birlikte çok sayıda ağ piyasada güçlü bir düzeltme yaşadı; ancak bazı traderlar zarar ederken birçok XRP balinası ise durumu lehine çevirmeyi başarmış gözüküyor.

Santiment verileri

1 milyondan fazla XRP madeni paraya sahip adreslerdeki varlık grafiğine göre, balinalar önceki varlıklarına %6’dan fazla varlık ekledi ve şu anda yaklaşık 2,6 milyar dolar değerinde 3,3 milyar XRP’ye sahipler.

XRP’nin güçlü birikim eğilimi, balina katmanında kalan adreslerin yalnızca %5.6’sı ile bir önceki yılın Aralık ayında başladı. Büyük cüzdanların yüzdesi için yerel zirveye, balinalar varlıklarının %0,5’ini dağıtmadan önce Temmuz ayında ulaşıldı.

Yeni birikim eğilimi, ağda 1 ila 10 milyon coin tutan cüzdan sayısının %5.8’e ulaştığı Eylül ayında başladı. Şu anda, balinalar ağdaki tüm cüzdanların %6,1’ine sahip.

Fiyat geçmişine göre, XRP gösterge ile ters bir korelasyona sahip olma eğilimindedir; bu, fiyat sürekli veya anında düştüğünde ağdaki balinaların yüzdesinin arttığı anlamına geliyor.

XRP’nin piyasa performansı

En son piyasa verilerine göre XRP, geçtiğimiz ay boyunca sürekli olarak değer kaybetti ve hatta varlık için Temmuz ayından bu yana en düşük noktası olan 0,62$’lık yerel dip seviyesini test ettikten sonra %54’lük bir kayba ulaştı.

Kaynak: TradingView

Kaynak: TradingView

Yazım sırasında, XRP 0,82 dolardan işlem görüyor ve günlük %0,4 büyüme gösteriyor. Bu haftanın başlarında varlık, 6 Aralık’ta başlayan %23 rallisinin ardından geri çekildi.