XRP, ADA, DOGE, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

XRP, ADA, DOGE, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin fiyatının 52.000 dolar düzeyinde dayanak bulmakta zorlandığını söylüyor. Lakin analist, konsolidasyonun bir sonraki etabının altcoin’ler için yararlı olacağını iddia ediyor. Bitcoin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatarak AVAX Coin dahil makul altcoin’leri daha yükseğe çekebilir mi? Analist, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin yükseliş trendinde konsolide oluyor. Ayılar ralliyi 52.000 dolarda durdurmaya çalışıyor. Fakat boğalar baskıyı sürdürüyor. Kıymetli bir dirence yakın sıkı bir konsolidasyon ekseriyetle üst tarafta çözülür. Boğalar fiyatı 52.000 doların üzerine çıkarır ve korursa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterecektir. BTC’nin daha sonra 60.000 dolara gerçek yükselmesi mümkün.

Ayılar üst hareketi önlemek istiyorsa, fiyatı süratle 20 günlük EMA’nın (48.260 dolar) altına çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, birkaç kısa vadeli yatırımcının stopları vurulabilir. BTC’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (44.647 dolar) düşmesi muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 17 Şubat’ta 2.717 dolardan toparlandı. Böylelikle, boğaların bu seviyeyi dayanağa çevirmeye çalıştığını gösterdi. ETH 18 Şubat’ta 2.868 dolarlık ani direncin üzerine çıktı. Böylelikle, yükseliş trendinin yine başladığını gösterdi.

Alıcılar momentumu müdafaaya ve fiyatı ruhsal açıdan kritik 3.000 dolar düzeyine çekmeye çalışacak. Son birkaç gündeki yükseliş RSI’ı 78’in üzerine çıkararak yakın vadede küçük bir düzeltme yahut konsolidasyon muhtemelliğine işaret etti. Satıcıların kısa vadeli bir tepeye işaret etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (2.615 dolar) altına çekmesi gerekecek.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB’nin yükseliş trendinde geri çekilmesi, kısa vadeli yatırımcıların kâr rezervasyonuna işaret ediyor. Genel olarak, güçlü bir yükseliş trendinde geri çekilmeler üç günden fazla sürmez.

Yükselen 20 günlük EMA (330 dolar) ve çok alım bölgesine yakın RSI, boğaların denetimde olduğunu gösteriyor. Fiyat yükselir ve 367 doların üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin tekrar başladığını gösterecektir. BNB’nin daha sonra 400 dolara yükselmeye çalışması mümkün. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 348 doların altına inerse, BNB’nin 20 günlük EMA’ya ulaşması muhtemel. Bu düzeyin tekrar alıcıları çekmesi mümkün. Lakin ayılar galip gelirse BNB’nin 50 günlük SMA’ya (314 dolar) düşmesi mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 17 Şubat’ta karşıt baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine geri çekildi. Ayrıyeten, boğalar yerlerini korudu. Yükselen 20 günlük EMA (106 dolar) ve 62’nin üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğü elinde bulundurduğunu gösteriyor. 119 dolarda küçük bir direnç var. Lakin bunu aşması olası.

SOL’un daha sonra 127 dolarlık sert üst direnci tekrar test etmesi mümkün. Bu seviyeyi aşarsa, SOL’un 135 dolarlık formasyon gayesine ulaşması mümkün. Bu optimist görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın altına inmesi halinde yakın vadede olumsuz etkilenecektir. Bunun da long likidasyonlara yol açarak SOL’u 50 günlük SMA’ya (100 dolar) çekmesi mümkün.

XRP, ADA, DOGE ve AVAX Coin analizi

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür düşüş trendi çizgisi ile 20 günlük EMA (0,54 dolar) ortasında sıkışmış durumda. Bu da boğalar ile ayılar ortasındaki kararsızlığa işaret ediyor. 20 günlük EMA kademeli olarak üst dönmeye başladı. Ayrıyeten, RSI müspet bölgeye yükseldi. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkar ve kapanırsa, düzeltmenin sona ereceğini gösterecektir. XRP daha sonra 0,67 dolara yükselmeye çalışacaktır. Tersine, fiyat düşüş trendi çizgisinden keskin bir halde düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların komutada kaldığını gösterecektir. XRP’nin daha sonra 0,50 dolara kadar inmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın 17 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruğu, boğaların 20 günlük EMA’ya (0,56 dolar) düşüşleri alım fırsatı olarak görmeye devam ettiğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı 0,62 dolarlık yakın direncin üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, ADA’nın 0,68 dolarlık hayati dirence yükselmesi mümkün. Bu düzey boğalar ve ayılar ortasında güçlü bir savaşa şahit olacaktır. Lakin alıcılar galip gelirse, bir sonraki durağın 0,90 dolar olması bekleniyor.

Aksine, fiyat 0,68 dolardan keskin bir halde düşerse, ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterecektir. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 15 Şubat’ta 42 dolar düzeyinden geriledi. Lakin boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (38,40 dolar) altına düşmesine müsaade vermemesi olumlu bir işaret. AVAX Coin boğaları tekrar 42 dolardaki manisi aşmaya çalışacak. Böylelikle, başarılı olurlarsa AVAX Coin karşıt H&S formasyonunu tamamlayacak. Tokenin daha sonra 50 dolara fırlaması mümkün. Bu da AVAX Coin için aşması sıkıntı bir mahzur olacaktır.

Aşağı istikamette, 20 günlük EMA dikkat edilmesi gereken kilit dayanak. Bu seviyeyi kırarsa, AVAX Coin fiyatının 50 günlük SMA’ya (36,16 dolar) kayması mümkün. Bu türlü bir hareket, AVAX Coin fiyatının bir mühlet 32 ila 42 dolar ortasında salınabileceğini gösterecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Ayılar 17 Şubat’ta DOGE’yi simetrik üçgen formasyonuna geri çekmeye çalıştı. Lakin boğalar seviyeyi agresif bir formda korudu. 20 günlük EMA (0,08 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı. Ayrıyeten, RSI 63’ün üzerinde. Bu da boğaların bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösteriyor. Boğalar 0,09 dolarlık mahzuru aşarsa, DOGE’nin 0,10 ila 0,11 dolar direnç bölgesine yükselmesi mümkün.

Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu türlü bir hareket, ayıların her küçük rahatlama rallisinde satış yaptığını gösterir. Satışların, boğa trend çizgisinin altına indiğinde ağırlaşması mümkün.

Kaynak: Kripto Koin