Bitcoin HaberleriHaberler

Portekiz’deki Xiaomi Mağazası Artık Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

Çinli elektronik devi Xiaomi'nin resmi Portekiz mağazası, Bitcoin ile ödeme almak için Utrust ile ortaklık kurdu.

Çinli elektronik üreticisi Xiaomi’nin resmi Portekiz mağazası artık Bitcoin ( BTC ) ödemelerini kabul ederek kripto para birimi endüstrisine dahil olan en son küresel şirket oldu .

Xiaomi’nin resmi perakendecisi Mi Store Portugal, Çarşamba günü Facebook’ta yaptığı açıklamada, müşterilerin artık BTC, Ether ( ETH ), Tether ( USDT ), Dash ( DASH ) ve Utrust (UTK) tokeni dahil olmak üzere beş kripto para birimi kullanarak cihaz satın almalarına izin verdiğini duyurdu.

Resmi Mi Store Portekiz web sitesine göre, müşteriler artık ödeme sırasında kripto ile ödeme seçeneğini tercih edebilecekler.

Yeni ödeme seçeneği, bir Avrupa blok zinciri teknolojisi ödeme platformu olan Utrust ile yapılan bir ortaklık aracılığıyla etkinleştirildi.

Utrust’un resmi Twitter hesabı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Xiaomi, dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi ve şimdi yerel şubeleri geleceğin parasını kabul ediyor” dedi.

Küresel endüstri analiz firması Counterpoint’in verilerine göre Xiaomi, 2021’in ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük ikinci cep telefonu üreticisi olarak küresel akıllı telefon devi Apple’ı geride bıraktı.

Şirketin web sitesinde, Mi Store Portugal, Xiaomi’nin Avrupa mevzuatına göre faaliyet gösteren, Portekiz’deki sertifikalı ürünlerinin tek resmi perakendecisidir. Firmanın şu anda ülke çapında altı fiziksel mağazası bulunuyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu