Xiaomi, Kripto Para Alanına Girmek İçin Düzenleyici Netlikleri Bekliyor

Xiaomi, Kripto Para Alanına Girmek İçin Düzenleyici Netlikleri Bekliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kripto para birimlerini hızla büyüyen finansal hizmet çalışmalarının bir parçası haline getirmeye henüz hazır değil gibi görünüyor.

Şirketin küresel başkan yardımcısı Manu Kumar Jain, The Economic Times’a verdiği demeçte kripto paralar söz konusu olduğunda daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu söyledi:

”Tüm düzenleyici netlikleri beklemek istiyoruz. Tabii ki, kripto para son derece ilginç ve son derece iyi ilerleyen bir alandır. Ancak düzenleme tarafında daha fazlasını anlamak istiyoruz.”

Jain, Xiaomi’nin çeşitli yargı alanlarındaki yasalara “%100 uyumlu” olmak istediğini vurguladı. Mi Mağaza Portekiz bu ayın başlarında dijital para ile ilgili bir takım ödemeleri kabul etmeye başlamıştı.

Xiaomi sözcüsü bu konu için doğrudan bir bağlantısı olmadığını, sadece üçüncü taraf bir satıcı olduğunu açıkladı. Daha sonra hızla yeni ödeme seçenekleri kaldırıldı.

Üç yıl içinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı hedefleyen Xiaomi, kripto para alanına giriş yaparsa, büyük olasılıkla Bitcoin karşıtı politikalarla tanınan Çin’de bir dizi düzenleyici sorunlarla karşılaşacak.