WisdomTree, US Bank’ı emanetçi olarak atayarak Bitcoin ETF başvurusunu değiştirdi

WisdomTree, US Bank’ı emanetçi olarak atayarak Bitcoin ETF başvurusunu değiştirdi

WisdomTree Bitcoin ETF Başvurusunu Başka Bir Şekle Evirdi

New York merkezli varlık yöneticisi WisdomTree, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir Bitcoin borsasında işlem gören fon için başvurusunu US Bank‘ı saklama kuruluşu olarak belirlemek için değiştirdi.

Çarşamba günkü bir dosyalamada WisdomTree, ABD Ulusal Banka Birliği‘ni Bitcoin (BTC) tröstünün koruyucusu olarak listeledi. Başvuru, kurumsal yatırımcılar için kripto saklama hizmetleri sunan ABD Bankasından önce SEC‘e sunulan spot Bitcoin borsasında işlem gören fon veya ETF için 11 Mart kaydında yapılan bir değişikliktir.

2 Aralık’ta SEC, Cboe BZX Borsası‘ndan WisdomTree’nin Bitcoin Trust hisselerinin listelenmesi ve ticareti için önerilen bir kural değişikliğini reddetti. WisdomTree’nin ilk başvuru ile SEC reddi arasında 265 gün beklediği göz önüne alındığında, son değişikliğin yeni bir spot Bitcoin ETF uygulamasında saati sıfırlamayı hedefleyip hedeflemediği belli değil. Mayıs ayında SEC’e sunulan şirketin Ethereum Trust için ayrı bir ETF başvurusu hala inceleniyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Çin Çıkışından 6 Ay Sonra Bitcoin Hash Oranı Üçe Katlandı

Yönetimi altındaki 76 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan şirket, yatırımcılara çeşitlendirilmiş portföy riski sağlamak için Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa‘da dört kripto para birimi endeksi başlattı. Buna ek olarak, şirketin halihazırda Paris ve Amsterdam‘daki Euronext borsalarında bir dizi kripto para birimine maruz kalan borsada işlem gören bir ürünü var.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler, henüz bir kripto para borsasında işlem gören fonu onaylamadı. Ancak SEC, yatırım yöneticileri ProShares ve Valkyrie‘nin BTC vadeli ETF’leri de dahil olmak üzere kripto vadeli işlemleriyle bağlantılı ürünlere yeşil ışık yaktı. Fidelity dahil diğer ABD firmaları, kriptoya doğrudan maruz kalan ETF’ler için Kanada düzenleyicilerine başarıyla başvurdu.