WisdomTree, 2022’de Kripto Para Hizmetlerini Genişletmeyi Planlıyor

WisdomTree, 2022’de Kripto Para Hizmetlerini Genişletmeyi Planlıyor

WisdomTree, 2022’de yatırımcılara daha fazla kripto ürünü getirmek istiyor ve aynı zamanda blockchain teknolojisinin finansal dünyayı nasıl daha geniş bir şekilde değiştirebileceğine odaklanıyor. 

WisdomTree’nin başkanı Will Peck, “Bunun hem kavramın bir kanıtı olacağını hem de DeFi ve blok zinciri ile ilgili değer türlerinin gerçek bir gösterimi olacağını düşünüyoruz.” Dedi.

Bu çabaların bir parçası olarak geçen ay itibarıyla yönetimi altında yaklaşık 76 milyar dolarlık varlığa sahip olan fon grubu, Dijital Kısa Vadeli Hazine Fonu başlatmak için Nisan ayında başvuruda bulundu

Fonun transfer acentesi, Menkul Kıymet Transferleri hisse sahipliğinin resmi kaydını defter giriş formunda tutacak olsa da, aynı zamanda blok zincirinde kaydedilecek veya dijitalleştirilecek.

WisdomTree, Ocak 2020’de kurumsal düzeyde blok zinciri tabanlı finansal ve düzenleyici teknoloji geliştiricisi olan Securrency için yaklaşık 18 milyon dolarlık A Serisi finansman turuna da öncülük etmişti.

WisdomTree tarafından kullanıma sunulan uygulama ve Securrency’nin blok zinciri altyapı teknolojisinden yararlanarak, fon hissedarlarının bir köprü aracılığıyla Stellar ve Ethereum blok zincirleri de dahil olmak üzere birden fazla blok zincirinde çalışabilecek hisselerin avantajına sahip olması bekleniyor. 

ETF.com’dan kripto editörü ve analisti Sumit Roy‘a göre, kaydın bir blok zincirinden diğerine aktarılabilme özelliğiyle birlikte çeşitli blok zincirlerinde kullanıma sunulacak olması geleceğe bir bakış olarak nitelendirilebilir.

Roy, “Gelecekte, resmi kaydın blok zincirinde olabileceği ve yatırımcıların hisselerini blok zinciri aracılığıyla eşler arası ticaret yapabilecekleri düşünülebilir” İfadelerini kullandı.