Winklevoss Kardeşler Mali Düzenleyicilerle Açık Bir Diyalog İstiyor

Winklevoss Kardeşler Mali Düzenleyicilerle Açık Bir Diyalog İstiyor

Gemini borsası yetkililerinden Andy Meehan, düzenleyicileri açık fikirli olmaya ve açık diyalog kurmaya çağırdı. Meehan, Blomberg TV ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, dilini mümkün olduğunca sempatik bir şekilde ifade etmeye dikkat ederek temyiz başvurusunda bulundu.

Meehan, görüşme sırasında sorumlu kişilerden dikkatli düşünmenin gerekli olduğu argümanını yaparken bile düzenleyicileri övdü.

Meehan, “Düzenleyicilerin akılda tutmasını isteyeceğim en büyük şeyin, düzenledikleri borsalarla açık bir diyalog sürdürmek olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Yönetici, konuşmalarının devamında “Dışarıdaki borsaların çoğu burada doğru olanı yapmaya çalışıyor. Sanırım düzenleyicilerle aynı anda öğreniyoruz, belki de tek yaptığımız bu olduğu için birkaç adım öndeyiz, ancak üzerinde birlikte çalışabileceğimiz birçok şey var.” İfadelerini kullandı.

Gemini borsası yetkilisi açıklamalarının devamında şunları söyledi:

”Bu gerçekten yeni bir teknoloji ve yeni bir endüstri. Bunu düzenlemenin en iyi yolu konusunda açık fikirli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu, onu diğer herhangi bir finansal üründen daha hafif şekilde düzenleyeceğimiz anlamına gelmiyor, sadece bu konuda daha iyi yolların olabileceği anlamına geliyor.”

Gemini kısa süre önce Morgan Creek liderliğindeki kendi 400 milyon dolarlık finans turunu tamamladı. 18 Kasım tarihli basın açıklamasına göre, Winklevoss kardeşlere ait Gemini borsası şu anda 7,1 milyar dolar değerinde.