William Clemente’e Göre Bitcoin Boğaya Dönebilir

William Clemente’e Göre Bitcoin Boğaya Dönebilir

Popüler zincir içi veri analisti William Clemente, bir metrik önemli bir seviyeye ulaştığında Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçeceğini söylüyor.

Blockware Intelligence‘ın en son haber bülteninde Clemente, Bitcoin’in (BTC) kısa vadeli sahipleri (STH‘ler) için maliyet esasına bakıyor.

Maliyet esası, zincir içi analitikle ilgili olduğu için, belirli bir yatırımcı grubunun piyasaya girdiği ortalama fiyattır. Bitcoin yatırımcıları, madeni paraları beş aydan küçükse kısa vadeli sahipleri olarak kabul edilir.

“Bitcoin, şu anda 53.000 dolar olan kısa vadeli sahip maliyet tabanının altında. Bu geri alınana kadar, yükseliş olarak değerlendirilemez. Bir “giga ayısı” olduğumu söylemiyorum, sadece piyasa bana aksini gösterene kadar temkinli davranın. Geri alınırsa yükselişe geçmekten memnuniyet duyarız. Ayı teyidi, grubun başarısız bir alt taraf yeniden testi olacaktır.”

Bitcoin için bir yükseliş katalizörü belirleyen Clemente, artan miktarda BTC’nin çok az satış geçmişi olan varlıklara doğru hareket ettiğini söylüyor. Bu özel metriğin, büyük düzeltmeden hemen önce Mayıs ayında olduğundan çok farklı olduğunu söylüyor.

“Sıvı likit olmayan arz geçen hafta iyi bir şekilde toparlandı ve arzın düşük harcama davranışına sahip kuruluşlara kaydığını gösteriyor. Bu, Mayıs ayında gördüğümüzden çok farklı, çünkü tam tersi bir etki meydana geldi.”

Analist ayrıca BTC boğalarının fonlama oranlarını takip edebileceğini söylüyor. Clemente’e göre, kripto borsalarındaki fonlama oranları, BTC’nin yeni bir boğa koşusu başlatmadan önce nötr veya negatif bir eğilim sürdürmesi gerekiyor.

“Eğer bir boğaysanız, geçen yılın Ekim ayına girerken Eylül’den sonra olanlara benzer şekilde karma/negatif bir rejim oluşturmaya devam ettiğini görmek istersiniz. Bu, sürekli traderlardan gelen belirsizliği gösterecektir ve teorik olarak, fiyatlar yükselirken fonlamanın sessizleştiğini görürseniz, piyasanın bir güvensizlik rallisinin ortasında olduğu anlamına gelir. BTC’nin bu karma/negatif finansman rejimini konsolide etmeye ve bölmeye devam ettiğini görmek istiyorum.”

Kaynak: Blockware Intelligence

Kaynak: Blockware Intelligence