Wells Fargo, Roblox’taki Reklamların Kıymetli Gelir Artışı Sağlamasının Beklendiğini Söyledi

Wells Fargo, Roblox’taki Reklamların Kıymetli Gelir Artışı Sağlamasının Beklendiğini Söyledi

Roblox (RBLX) Çarşamba günü Wells Fargo’dan Overweight tavsiyesi ve 49 $ amaç pay fiyatı aldı. Banka, şirket için reklamlardan elde edilen gelirin artma potansiyelini vurguladı.

Wells Fargo, Roblox’u sırf bir görüntü oyunu platformu olarak değil, oyun içi satın alımlarla desteklenen geniş bir kitleye ve güçlü bir iç iktisada sahip genişleyen bir platform olarak görüyor.

Wells Fargo analistleri, “Geniş kitlelere sahip öbür platformlar üzere, yüksek kullanıcı aktifliği sayesinde reklamcılığın gelecekte Roblox için değerli bir gelir kaynağı haline geleceğini kestirim ediyoruz” dedi. “Roblox’un gelir ve FAVÖK’ünün piyasa konsensüsünü aşması için kıymetli bir potansiyel görüyoruz. Piyasanın, projeksiyonlarında gelecekteki reklam geliri potansiyelini şimdi tam olarak fark etmediğine inanıyoruz.”

Wells Fargo, 2025 yılına kadar Roblox’un gelirinin piyasa konsensüsünden %7 daha yüksek olacağını ve kullanılmayan reklam potansiyelinin o yıldan itibaren Roblox’un toplam gelirini artırmada değerli bir faktör olacağını öngörüyor.

Buna ek olarak Wells Fargo, reklam segmentinin genişlemeye başlamasıyla Roblox’un yıllık FAVÖK marjlarının şirketin son Yatırımcı Günü’nde paylaşılan 100-300 baz puan gayesinden daha fazla büyüyeceğini öngörüyor.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR