Wells Fargo: Kripto Para Birimleri ‘Hiper Benimsenme Aşamasına’ Girdi

Wells Fargo: Kripto Para Birimleri ‘Hiper Benimsenme Aşamasına’ Girdi

Finansal hizmetler firması Wells Fargo, kripto para birimlerinin “hiper benimseme” aşamasına giren uygulanabilir yatırımlar olduğunu söylüyor. Firmanın küresel yatırım ekibi, “Kripto para birimleri, internet gibi diğer yeni ileri teknolojilere benzer bir benimseme modelini izliyor” dedi.

Wells Fargo: Kripto Hiper Benimsenme Aşamasında

Wells Fargo’nun yatırım enstitüsü bu hafta “Kripto Para Birimi Anlamak” başlıklı özel bir rapor yayınladı. Rapor, kripto para birimlerine yatırım yapmak için “çok erken veya çok geç” olup olmadığını yanıtlamaya çalışıyor.

Wells Fargo ekibi şöyle açıkladı:

Yatırım evriminin ilk aşamalarında kalsalar da kripto para birimlerinin günümüzde uygulanabilir yatırımlar olduğuna inanıyoruz.

Şirket şunları eklediler: “Yatırım ortamı hala olgunlaşmakta olduğundan, şimdilik profesyonel olarak yönetilen özel yerleşimleri öneriyoruz.”

Araştırma ekibi şöyle devam etti: “Kripto para birimlerini ‘erken ama çok erken değil’ yatırım aşamasında görüyoruz, bu yüzden yatırımcı eğitimini vurguladık. Görüşümüzün itici gücü, düşük bir tabandan hızla hızlanan küresel kripto para birimi benimseme oranlarından geliyor.”

Kripto para birimleri, internet gibi diğer yeni ileri teknolojilere benzer bir benimseme modelini izliyor.

Wells Fargo analistleri: “Bugünün yatırımcısı için kripto para birimi yatırımında erken mi yoksa geç mi kaldığımızı anlamaya çalışanlar için, 1990’ların ortalarından sonlarına doğru teknoloji yatırımlarına bakmak makul görünüyor.” 

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Beyaz Şapkalı Bir Hacker Yearn.Finance’ı (YFI) Kurtardı

O zaman, internet bir hiper benimsenme aşamasına girdi ve asla ardına bakmadı. Kripto para birimleri bugün benzer bir aşamada görünüyor… 2022’de daha fazla düzenleyici netliğin daha kaliteli yatırım seçenekleri getireceğini umuyoruz.

Bununla birlikte, firma şunları tavsiye etti: “Ancak bugün kripto para yatırım seçenekleri hala olgunlaşıyor ve sabırlı olmanızı öneririz. Şimdilik, yalnızca profesyonelce yönetilen özel yerleşimlerin değerlendirilmesini öneriyoruz.”

Wells Fargo, geçen yıl Ağustos ayında müşterilerine kripto yatırımları sunmaya başladı. Firma ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin fonu başvurusunda bulundu.