Web 3.0 Geliştiricisi Alchemy, 10 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Web 3.0 Geliştiricisi Alchemy, 10 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Web 3.0 blok zinciri geliştiricisi Alchemy dün yaptığı açıklamada, 200 milyon ABD doları daha artırdığını ve değerlemesini 10,2 milyar ABD dolarına çıkardığını duyurdu.

Risk sermayesi şirketleri Lightspeed ve Silver Lake tarafından yönetilen finansman turu, Ekim ayında başlatılan ve 3,5 milyar ABD Doları değerleme ile 250 milyon ABD Doları topladığı C Serisi turunun devamı niteliğinde.

Alchemy, şirketlerin Ethereum, Flow ve Polygon blok zincirleriyle etkileşime girmesine ve Web 3.0 ile daha fazla entegre olmasına olanak tanıyan araçlar oluşturuyor.

OpenSea, Axie Infinity ve Dapper Labs gibi müşterilerle Alchemy, kullanıcı tabanının üç katına çıktığını ve desteklediği zincir içi işlem değerinin Ekim ayından bu yana 45 milyar ABD dolarından 105 milyar ABD dolarına yükseldiğini söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Japon Mesajlaşma Devi LINE, Yerel Tokeni Uygulama İçi Kullanıma Açacak

Web 3.0, blok zinciri teknolojisi ile entegrasyonun dijital varlıkların değerinin daha iyi değiş tokuşuna izin vermesinin beklendiği internetin bir sonraki aşaması için gevşek bir şekilde tanımlanmış bir terimdir.

Geçtiğimiz Ekim ayının sonlarında yapılan bir finansman turu, Coatue, Addition, DFJ ve Pantera’nın da katılımıyla bilinen VC şirketleri a16z, Lightspeed ve Redpoint tarafından yönetilmişti ve bu turda şirket değerlemesini 3.5 Milyar dolara yükseltmişti. Bu büyüme, dokuz ay öncesine göre şirketin gelirlerinde 45 kat artışa neden oldu.