HaberlerKripto Para Haberleri

WazirX Marketplace, Mirabai Chanu’nun Anısına Bir NFT Sanat Koleksiyonu Yayınladı

WazirX NFT Marketplace, Tokyo'daki 2020 Yaz Oyunları'nda Hintli sporcuları anan bir dizi NFT satıyor.

Hintli bir halterci olan Mirabai Chanu, Tokyo’daki 2020 Yaz oyunlarında sınıfında ikinci oldu. Bunu yaparken, 1900’den beri madalya kazanan altıncı Hintli kadın atlet olma unvanını kazandı.

WazirX‘teki geliştiriciler, Chanu’nun tarihi başarısını onurlandırmak için sayısız NFT sanat eseri ve GIF’ler bastı. Bunlardan belki de en önemlisi tanınmış karikatürist Satish Acharya tarafından yaratılmıştır.

“Bir Milyar Rüya” başlıklı listede, “Tokyo 2020‘de Olimpiyat madalyası hayalini gerçekleştirmeyi başaran Mirabai Chanu, aynı zamanda bir milyar insanın hayallerini gerçekleştiriyordu” yazıyor. NFT, Chanu’nun başının üstünde Hindistan nüfusunu temsil eden karakterlerle bir çıtayı kaldırdığı bir GIF.

[affiliate_news2 id=”4472″]

Parça, listelendikten birkaç saat sonra 300 WRX’e (332,10 Dolar) satıldı. Bu fiyat, diğer NFT’lere harcanan milyonlarca dolar göz önüne alındığında çok fazla görünmese de, Hindistan’ın ortalama yıllık gelirinin 4.000 dolardan az olduğunu unutmamak gerekiyor.

Dijital sanatçı Monika Paul’un “Mirabai Chanu” başlıklı bir başka eseri de yaklaşık 58 WRX‘e satıldı. WazirX NFT Marketplace Başkan Yardımcısı Vishakha Singh konu hakkında şunları söyledi:

“Pandemi, 2020’nin birçok bölümünde spor aktivitelerini durma noktasına getirdi. Bununla birlikte, bu yılki Olimpiyatlar sadece spor aktivitelerini sevenlere değil, bütün ulusumuza ek olarak zevk getirdi. Sanatçılar, bu sporcuları selamlamak ve onurlandırmak için şu anda platformumuzda erişilebilen NFT’ler oluşturuyor.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu