Walmart Kripto ve NFT’lere Yatırım Yapacak

Walmart Kripto ve NFT’lere Yatırım Yapacak

Bentonville merkezli perakende devi Walmart, CNBC tarafından incelenen son ticari marka başvurularına göre, kripto ve takas edilemez tokenlere (NFT’ler) girmeye hazırlanıyor.

Dosyalardan biri, Amerika‘nın en büyük özel işvereninin kendi kripto para birimini çıkarma niyetinde olduğunu gösteriyor.

Walmart ayrıca elektronik, cilt bakım ürünleri gibi çeşitli sanal ürünler için ticari marka koruması elde etmeye çalışarak “metaverse için hazır” hale geliyor.

Gerben Hukuk Bürosu kurucusu Josh Gerben, CNBC’ye Walmart’ın kripto para birimi akınına çok fazla emek harcadığını söyledi:

Bunlarda çok fazla dil var, bu da perde arkasında kripto para birimini nasıl ele alacakları, meta veriyi ve gelmekte olan sanal dünyayı nasıl ele alacakları hakkında çok fazla planlamaları olduğunu gösteriyor.

Ekim ayında Walmart, ABD‘deki bazı mağazalarında Bitcoin ATM‘lerine ev sahipliği yapmaya başladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Raoul Pal, Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve Üç Ek Altcoin’in 2022’de Parlayacağını Söyledi

Bu, şirketin Eylül ayında yanlışlıkla bir kripto para birimi pompala ve boşalt planına bulaşmasından sonra geldi. U.Today tarafından bildirildiği üzere, dolandırıcılar şirketin Litecoin‘i kabul ettiği ve O.G’nin fiyatını kısaca gönderen sahte bir basın açıklaması yayınladı. Perakende devi, sahte duyuruyu çürütmeden önce altcoin yükselişteydi.

Şirketin kripto para birimlerine girişi beklenmedik bir durum değil. Ağustos ayında bir kripto para birimi ve blok zinciri uzmanı işe aldılar.

Morning Consult tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, perakende devi şirketin müşterilerinin ortalama bir Amerikalıya kıyasla Bitcoin tutma olasılığı daha yüksek.