Wall Street Bankaları Kripto Satış Araştırmalarını Genişletiyor

Wall Street Bankaları Kripto Satış Araştırmalarını Genişletiyor

Birçok geleneksel banka, dijital varlık ekosisteminin daha geniş pazarla tamamen entegre hale geldiğinin en son işareti olan araştırma birimlerinde kripto ile ilgili pozisyonları doldurmaya çalışıyor.

Yatırım bankaları uzun süredir dijital varlıklar üzerinde araştırma yapıyor; ancak bu tür firmalar, uzayda faaliyet gösteren halka açık büyük firmaların sayısı arttıkça ve kripto pazarları geleneksel finansa aktıkça artık konuyla daha yakından ilgilenmek istiyorlar. Geçen yılın sonunda Morgan Stanley, Sheena Shah‘ın kripto ekosistemini kapsayan yeni bir ekibe liderlik edeceğini açıklarken, Bank of America Ekim ayında kendi kripto kapsama birimini duyurdu.

ABD kripto piyasasının en bilinen yüzü Coinbase, Citi, JPMorgan, Goldman Sachs ve Raymond James‘ten araştırmacılar da dahil olmak üzere hisselerini kapsayan uzun bir analist listesine sahip.

Analistler, kripto firmalarının işlerini kapsamanın yanı sıra, tokenlerin fiyat dalgalanmalarını, blok zinciri alanındaki yeni teknolojik gelişmeleri ve diğer konuları şekillendirebilecek makro konuları da ortaya koyuyor.

BofA Securities küresel araştırma başkanı Candace Browning kısa süre önce Bloomberg TV‘ye verdiği demeçte, “Kazanç çağrılarında kriptodan bahseden şirketlerin sayısına bakarsanız, geçen yıl yaklaşık 17 olan bu sayı son çeyrekte yaklaşık 147’ye çıktı” dedi.

Trend ayrıca, kripto emellerini vurgulamayı amaçlayan Meta (eski adıyla Facebook) ve Block (eski adıyla Square) gibi yeniden markalaşmalarla da desteklendi. Meta veriye gelince, üçüncü çeyrek kazanç çağrıları sırasında Bumble, Qualcomm ve Tencent yöneticileri tarafından niş yeni kripto moda kelimesinden bahsedildi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Fiyat Arttıkça Balinalar 9 Milyar SHIB Satın Aldı

Jefferies, bir iş ilanına göre kripto para konusundaki artan entrikanın ortasında ödemeler ve kripto sermaye araştırmalarına adanmış bir araştırma ekibi kurdu. Firma şu anda birim için “kripto para birimi ve blok zincir teknolojisine” odaklanmak için bir ortak arıyor.

Canaccord Genuity, şirket yönetim ekipleriyle arayüz oluşturacak ve araştırma raporları yazacak benzer bir alt düzey rolü üstlenmek istiyor.

Bu arada Credit Suisse, yine bir iş ilanına göre, VP düzeyinde bir kripto ve dijital varlık rolünü üstlenmek istiyor. Bu kişi kripto endüstrisi hakkında raporlar hazırlayacak ve bunları firmanın kurumsal ve varlık yönetimi müşterilerine sunacaktı.

Bu tür firmalar, şüphesiz, Galaxy Digital de dahil olmak üzere araştırma ve şirket kapsamı sunan yerli kripto firmalarıyla yetenek için kafa kafaya verecekler.

Son hamle ve promosyonlara gelince, John Todaro geçen yıl Needham & Company‘ye katıldı ve eski TradeBlock direktörünün LinkedIn‘ine göre Aralık ayında kripto varlık ve blok zinciri araştırma ilkesine terfi etti. Todaro, Coinbase analistleri arasında yer alıyor. 2015’ten beri banka çalışanı olan Goldman Sachs’tan Mike Nance, geçen yıl ödemeler ve dijital varlıklar sektörleri için baş araştırma analisti görevini üstlendi.