Vulcan Forged NFT Pazar Yerinden Yaklaşık 100 Milyon Dolarlık PYR Çalındı

Vulcan Forged NFT Pazar Yerinden Yaklaşık 100 Milyon Dolarlık PYR Çalındı

Bir NFT pazarı olan Vulcan Forged, bugün PYR tokenini tutan 148 cüzdanın güvenliğinin ihlal edildiğini duyurdu. Saldırgan, değeri 100 milyon doların biraz altında olan 4,5 milyondan fazla PYR tokeni çaldı.

Ekip, çalınan PYR tokenlerini değiştirmek için çalışıyor, ancak soruşturma daha yeni başladı. PYR tokeni, hırsızlığın duyurulmasından bu yana %10‘dan fazla düştü ve gerilemeye devam ediyor.

Aktarılan bilgilere göre PYR tokenleri, hazinedeki fonlarla değiştirilecek. Ek olarak ekip, bunun ayrıntıları tartışılmamış olsa da, tamamen merkezi olmayan bir cüzdan kurulumuna geçmeye odaklanıyor.

Ekip, saldırıda kullanılan cüzdanın ayrıntılarını verdi ve adresi kara listeye almak için borsalarla da iletişime geçti. Geliştiricilere göre sahibi, borsadaki cüzdanın KYC ayrıntılarını bile vermiş olabilir. 

Vulcan Forged, popüler bir NFT ekosistemidir. Şirket, öncelikle bu yıl popülaritesi artan blockchain oyun ekosistemine odaklanıyor. Oyna-kazan modeli, Axie Infinity ve The Sandbox gibi oyunların başarısı ile ön plana çıkıyor.

Kripto para alanındaki hırsızlıklar devam ediyor. Bu da ekipleri ve yatırımcıları rahatsız ediyor. 2021’de muazzam sayıda saldırı gerçekleşti.

Bir kripto para istihbarat firması olan CipherTrace, DeFi ile ilgili suçların 2021’in ilk yedi ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirten bir rapor yayınladı.