Vulcan Forged, Çalınan Fonların Çoğunu Geri Ödedi

Vulcan Forged, Çalınan Fonların Çoğunu Geri Ödedi

Polygon tabanlı bir NFT pazarı olan Vulcan Forged, platformunda büyük bir cüzdan hacki bildirdi.

Vulcan Ekibi Hacklenmiş Cüzdanları Geri Verdi

Vulcan Forged hacklendi. Ekip bugün, o sıralar 140 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 4,5 milyon yerel PYR tokeninin müşterilerin cüzdanlarından çalındığını bildirdi.

Vulcan Forged, Vulcan Verse, Berserk, BlockBabies, Forge Arena ve Vulcan Chess dahil olmak üzere birçok blockchain oyununun yaratıcısıdır. Ayrıca ekip, oyun tokenleri için bir NFT pazarı ve merkezi olmayan bir borsa işletmektedir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Vulcan Forged NFT Pazar Yerinden Yaklaşık 100 Milyon Dolarlık PYR Çalındı

Vulcan, kullanıcılarına platformunda tokenleri yönetmek ve takas etmek için MyForge olarak bilinen bir cüzdan hizmeti sunar. Ekibe göre, platformundaki 96 yüksek değerli cüzdan saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanı, daha sonra çeşitli kripto borsalarında satılan 4,5 milyon PYR tokenini veya dolaşımdaki arzın yaklaşık %23’ünü çaldı.

Bir Twitter gönderisinde, ekip etkinliğin sorumluluğunu üstlendi ve kasasından tokenleri geri ödeme sözü verdi. En son güncellemede ekip, Twitter aracılığıyla topluluğa, çoğu PYR tokeninin halihazırda hazine rezervinden etkilenen cüzdanlara iade edildiğini bildirdi.

Ekip ayrıca, kullanıcı cüzdanlarının “yarı emanet” olduğunu, yani projenin birlikte yönetilen kullanıcıların özel anahtarlarını ve onları güvenceye almadığını açıkladı. Gelecekte, platform “yarı gözetim çözümünü tüm Vulcan ekosisteminden kaldıracak”. Ekip, Telegram gruplarında yaptığı açıklamada, bu nedenle tamamen merkezi olmayan bir cüzdan kurulumuna geçileceğini söyledi.

Geri ödemeye rağmen, token fiyatı düştü ve şu anda son 24 saatte %26,2 düşüşle 22,3$’da.