HaberlerKripto Para Haberleri

Vitalik Buterin Hindistan Kripto Covid Yardım Fonuna 1 Milyar Dolar Bağışladı

Çarşamba günü Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bir dogecoin ERC20 tokenı olan Shiba Inu'nun kontrolünü ele geçirdi ve Hindistan'ın Crypto Covid Yardım Fonu'na 1 milyar dolardan fazla para bağışladı.

Vitalik Buterin Hindistan‘da şu anda yaşanan covid-19 salgınından muzdarip insanlara yardım etmeyi amaçlayan bir girişim yaptı. Buterin, diğer benzer para birimleri olan Akita ve Dogelon’u da satarak piyasa fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Vitalik Buterin, Hindistan’ın Kripto Covid Yardım Fonuna 1 Milyar Dolarlık Shiba Inu Jetonu Bağışladı

Ethereum’un popüler kurucusu Vitalik Buterin, Shiba Inu‘ların % 10’unu Hindistan’ın Crypto Covid Yardım Fonu’na bağışlayarak, bazı projeler tarafından kendisine gönderilen dijital paraların bir kısmını satmaya başladı.

Ethereum için ikinci katman protokolü olan Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal tarafından da yukarıda belirtilen Covid Fonu’na ciddi bir yatırım yapılmıştı. 

Bu, herhangi bir kripto para birimi ile Covid-19 salgınından etkilenen insanlara yardım etmek için yapılan en büyük bağışlardan biri olarak kayıtlara geçti. Vitalik Buterin Hindistan Kripto Covid fonuna devasa bir bağış yaparak kuruma katkıda bulunan Justin Sun ve Balaji Srinivasan’ın bağışlarını gölgede bıraktı.

Ancak herkes bu haberden memnun olmadı. Shiba Inu fiyatları belirli bir süre sonra düştü. Topluluk üyeleri bunun perakende alıcılar için düşük bir darbe olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu