Visa Yöneticisi, NFT’lerin Kripto Alanına Yepyeni Bir Tüketici Sınıfı Getirdiğini Söyledi

Visa Yöneticisi, NFT’lerin Kripto Alanına Yepyeni Bir Tüketici Sınıfı Getirdiğini Söyledi

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, değiştirilemez tokenlerin (NFT) müzik, sanat, kültür ve sporla ilgilenen insanlara kripto para piyasasına girmek için kapıları açtığına inanıyor.

Buna ek olarak, Dogecoin ve Shiba Inu gibi popüler kripto paraların da toplumun dikkatini çektiğini ve dijital varlık alanına daha fazla katılımcı getirdiğini söyledi.

NFT’ler Kripto Endüstrisinin Popülaritesini Artırdı

Visa’nın üst düzey yöneticisi ve şirketin kripto departmanının başkanı Cuy Sheffield, Singapur Fintech Festivali’ndeki yakın tarihli bir panel tartışması sırasında, değiştirilemez tokenlerin (NFT) kripto para vagonunda yeni insanları cezbettiğini söyledi.

NFT’lerden önce, dijital varlık alanı esas olarak finans ve altınla ilgilenen bireyler için çekiciydi. Şimdi ise müzik, kültür, spor ve sanat hayranları da varlık sınıfına meraklı görünüyor. Sheffield diyor ki:

“Eskiden kriptoya paralara yatırım yapıyor olsaydınız bu tuhaf olurdu. Ancak kripto kültürel ve havalı hale geliyor. ”

Kripto para birimlerinin küresel popülaritesini artıran bir diğer faktör de Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme paralarının yükselişi oldu. Aynı panel tartışması sırasında kripto para borsası Coinhako’nun Kurucu Ortağı Yusho Liu‘nun iddia ettiği şey buydu.

Singapur’un yatırım şirketi Temasek’in direktörü Kevin Lim ise bu tokenlere yönelik “büyük talebin” esas olarak insanların spekülasyon yapma ve “anlamlı para” kazanma isteğinden kaynaklandığını söyledi.