Visa, NFT Ticaretine İlk Adımlarını Atarken Bir CryptoPunk Satın Aldığını Duyurdu

Visa, NFT Ticaretine İlk Adımlarını Atarken Bir CryptoPunk Satın Aldığını Duyurdu

Ödeme teknolojisi şirketi Visa Pazartesi günü yaptığı açıklamada, NFT dünyasına girerken bir CryptoPunk satın aldığını duyurdu. Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield NFT’lerin kültür ve ticaretin bir kesişimi olduğunu vurguladı.

Visa geçen hafta yaklaşık 150.000 dolara CryptoPunk 7610’u satın aldı. CryptoPunks, 2017 yılında Larva Labs tarafından başlatılan orijinal NFT’ler olarak kabul edilir.

Her CryptoPunk kendi kişiliğine ve benzersiz özellik kombinasyonuna sahiptir. Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, “CryptoPunks’ın ticaretin geçmişini, bugününü ve geleceğini çizebilen eserler koleksiyonumuza harika bir katkı olacağını düşündük.” dedi.

Visa’nın koleksiyona neden bir CryptoPunk eklediği sorulduğunda Sheffield, CryptoPunks’ın “NFT teknolojisine ve NFT ticareti dalgasına öncülük ettiğini” ve bu yüzden Visa’nın bir CryptoPunks sahibi olmak istediğini söyledi.

Sheffield, Visa’nın CryptoPunk’ı satın almak için Anchorage Digital ile çalıştığını, Anchorage’ın işlemi kolaylaştırdığını ve Visa için NFT’yi muhafaza ettiğini söyledi.