Visa Kripto ve NFT’lere İlgi Göstermeye Devam Ediyor

Visa Kripto ve NFT’lere İlgi Göstermeye Devam Ediyor

Dijital ödemelerde dünya lideri olan Visa, kesintisiz desteği nedeniyle şu anda kripto sisteminde yer almakta. Bu, devam eden düzenleyici kaosa rağmen gerçekleşiyor. Kısa süre önce kurum, finansal kurumların kripto para birimi işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için küresel bir kripto danışmanlık uygulaması oluşturdu. Kripto ürünlerine olan talep artmaya devam ederken Visa ve yöneticileri kripto ekosistemindeki konumlarını güçlendirdi.

Visa: Kriptolar Harika Varlıklar

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, kripto yanlısı anlatısını ifade etmek için yakın zamanda New Delhi TV (NDTV) ile yaptığı bir röportajda konuştu. Kripto’yu ‘havalı’ bir varlık olarak tanımladı. Kripto, ticaret ve kültürün kesiştiği noktada yer alır ve bunu büyüleyici bir şekilde yapar. Yönetici, dijital varlıklar için konuşurken çeşitlendirme yönünü daha çok destekleyen cümleler kurdu. Cuy Sheffield şu görüşte:

“Kripto cüzdanlar başlangıçta öncelikle kripto para birimlerini depolamak için kullanılırken, şimdi insanlar onları yeni müzik veya sanat keşfetmek gibi şeyler için kullanıyor. Kripto cüzdanlar, tüketicilerin günlük yaşamlarına kök salmış bir süper uygulama olma potansiyeline sahip.

Dijital para birimleri artık eskisinden daha fazla finansal şirketi cezbetmektedir. Bu arada, dünya çapındaki yeni verilere göre, kripto sahiplerinin yaklaşık %40’ı birincil banka tercihlerini kripto ürünleri sunan bir banka olarak seçecek.

Takas edilemeyen tokenlar veya NFT’ler, 2021’de kripto para birimi sektörünü kasıp kavurdu. Bu dijital koleksiyonlara artan ilgi, rekor kıran ticaret hacimleriyle sonuçlandı. Satışlar günlük bazda 1 milyon doları aşıyor. Sözü geçen kurumun da pastadan pay almakla ilgilendiğini söylemeye gerek yok.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hindistan Parlementosu’nun Gündeminde Artık Kripto Yasası Yok

Sheffield’e göre Visa şu anda NFT alanını yakından takip ediyor. NFT’ler, giderek daha fazla kullanıcının bu çılgınlığa katılmasıyla hızla gelişen ve büyüyen bir trend haline geldi. Sheffield, “NFT’ler, yaratıcı ekonomi için güçlü bir hızlandırıcı olma ve bireysel yaratıcıların dijital ticaret yoluyla hayatlarını kazanmaları için giriş engelini azaltma potansiyeline sahip” diye ekledi.

“Ayrıca NFT’ler küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler) güçlü yeni yollarla besleyebilir. E-ticaretin yükselişi, KOBİ’lerin çevrimiçi satış yapmasını ve dünyanın her yerindeki müşterilere ulaşmasını mümkün kıldı. NFT’ler, küçük işletmelerin dijital ürünler üretmek için halka açık blok zincirlerinden yararlanmalarına olanak tanır; bu, anında bir kripto cüzdanına teslim edilebilir.”

Sheffield ayrıca, kripto adreslerinin gelecekte posta adresi kadar hayati hale geleceğini öngördü. Aslında Visa perakende sektörü, sosyal medya, ticaret ve eğlence alanında önemli bir rol oynayacağı için 150.000$ değerinde NFT satın aldı.

Genel olarak, kripto ortaklıkları ve işbirlikleri bu yıl arttı. Ödeme işleme devinin kripto şirketleriyle imzaladığı ortaklıkların sayısı yakın zamandan şu ana kadar yükseldi.