Visa, Kripto Bağlantılı Ödemelerde Meteorik Bir Artış Olduğunu Bildirdi

Visa, Kripto Bağlantılı Ödemelerde Meteorik Bir Artış Olduğunu Bildirdi

Visa kısa süre önce muhteşem üç aylık sonuçlarını yayınladı. Bununla birlikte, şu an finansal hizmetler şirketinin kripto tekliflerini artırmasından sonraki ilk çeyrekteyiz.

CNBC‘nin bildirdiğine göre Visa, son kazanç çağrısında, müşterilerinin 2022 mali yılının ilk çeyreğinde kripto bağlantılı kartlarla 2,5 milyar dolarlık ödeme yaptığını kaydetti.

Büyümenin itici güçleri

Hızla artan kripto talebinin ardından Visa’nın müşterilere yardımcı olmak için geçen yılın sonlarında küresel kripto danışmanlık uygulamasını başlattığını da hatırlamalıyız. O sırada Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, Visa’nın bankalar ve kripto ekosistemi arasındaki boşluğu kapatmak için kritik bir rol oynaması gerektiğini belirtmişti.

Visa CFO’su Vasant Prabhu CNBC’ye şunları söyledi:

“Bize göre bu, tüketicilerin bir kripto platformundaki bir hesaba bağlı bir Visa kartına sahip olmanın faydasını gördüklerini gösteriyor. Bu likiditeye erişebilmenin, satın almaları finanse edebilmenin ve masrafları yönetebilmenin ve bunu anında, sorunsuz bir şekilde yapabilmenin büyük değeri var.”

Visa’nın kripto benimseme stratejisinin bir parçası olarak kripto platformlarında yatırımları ve ortaklıkları olduğunu da belirtmekte fayda var. Sheffield‘e göre Visa şu anda NFT alanını yakından takip ediyor. Bunun dışında firma, CBDC ağları etrafında yeni altyapı ve hizmetler geliştirmek için bir blockchain teknoloji şirketi olan ConsenSys ile ortaklık kurdu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Fiyat Arttıkça Balinalar 9 Milyar SHIB Satın Aldı

Bununla birlikte CNBC, ödeme şirketinin listede Coinbase, Circle ve BlockFi gibi isimlerle 65’e yakın kripto cüzdan ortağına sahip olduğunu da kaydetti. Prabhu şunları ekledi:

“İnsanlar kripto bağlantılı kartlarını çeşitli şekillerde harcamak için kullanıyor. “Perakende mallar ve hizmetler, restoranlar, seyahat gibi.” Giderek artan şekilde genel amaçlı bir hesap olarak kabul ediliyorlar. ”