Bitcoin HaberleriHaberler

Virunga Ulusal Parkı Bitcoin İle Bağış Kabul Etmeye Başladı

Afrika'nın en büyük vahşi yaşam koruma alanlarından biri olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DRC) bulunan Virunga Ulusal Parkı Bitcoin ile bağış kabul edecek.

Vahşi yaşam koruma alanlarından biri olan Virunga Ulusal Parkı Bitcoin aracılığıyla bağışları kabul ettiğini açıkladı. Bu park Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde ki en önemli alanlardan biri olarak biliniyor. Bağışların dağ gorillerini ve yaşadıkları ekosistemleri korumaya yardımcı olmak için kullanılacağı belirtiliyor.

Virunga Ulusal Parkı Bitcoin ile Vergi Tasarrufu Yapmayı Düşünüyor

Afrika’nın en eski milli parklarından ve biyolojik olarak en çeşitli korunan alanlarından birine ev sahipliği yapan Virunga, kısa süre önce resmi sitesinde yayınlanan bir açıklamada , başlangıç olarak Bitcoin başta olmak üzere 12 kripto para birimi ile bağışları kabul edeceğini söylüyor.

Kabul edilecek kripto paralardan bazıları Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum olacağı söylendi . Neden kripto para yoluyla bağış yapıldığını soranlar için şu açıklama yapıldı:

Birçok ülkede, kripto para birimi bağışlamak vergiye tabi olmayan bir olay olarak sınıflandırılır, yani takdir edilen miktarda sermaye kazancı vergisi borcunuz yoktur. Bunu vergilerinizden düşebilirsiniz. Bu, bitcoin, ethereum ve diğer kripto para birimi bağışlarını Virunga Ulusal Parkı’nı desteklemenin vergi açısından en verimli yollarından biri haline getirebilir.

Yine de, istisnai yaban hayatı ve yaşam alanlarıyla uluslararası alanda tanınan bir UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Virunga Ulusal Parkı, bağış yapmadan önce insanlara vergi uzmanlarına danışmaları çağrısında bulunuyor.

Artık hemen hemen her gün emlak piyasasında, finans sektöründe, şans oyunlarında ve market zincirlerinde kripto para ile ödeme kabul eden şirketlere şahit oluyoruz. Virunga Ulusal Parkı ile bu sektörlere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu