Vine’ın Kurucu Ortağı, Yeni Projesinde Video Oyunu NFT’leri Sunacak

Vine’ın Kurucu Ortağı, Yeni Projesinde Video Oyunu NFT’leri Sunacak

Axie Infinity gibi NFT olarak satılan etkileşimli oyun içi öğeler kısa süre içerisinde büyük ilgi görmüştü. Vine’ın kurucusu, gerçek, oynanabilir video oyunları olan NFT‘ler ile piyasaya çıkıyor.

Vine’ın kurucu ortağı olarak bilinen Dom Hofmann‘ın öncülük ettiği yeni ortaya çıkan bir NFT projesi olan Supdrive tüm dikkatleri üzerine topladı.

Supdrive, NFT’lerin kendilerinin oyun olarak hizmet ettiği bir “zincir üstü fantezi konsolu” olacak. Bu NFT oyununa sahipseniz, “Supdrive Virtual Firmware” yazılımı aracılığıyla oynayabileceksiniz.

Bir NFT, dijital bir resim, video klip veya oyun içi öğe veya hatta Supdrive’ın sunmayı planladığı gibi bir video oyununun kendisi olsun, dijital bir öğenin makbuzu veya mülkiyet belgesi gibi davranır.

Supdrive, başlangıçta Hofmann’ın kendisi tarafından oluşturulan ve ilki “Origin” olarak adlandırılan orijinal oyunlar tarafından desteklenecek.

Hofmann zamanla, ek başlıklar oluşturmak için platformu ortak çalışanlara açmayı planlıyor. Bir Discord gönderisinde Hofmann, projeyi Ethereum NFT girişimi olan Art Blocks’a benzetti.