Veriler, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığını gösteriyor

Veriler, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığını gösteriyor

CoinShares’in bu hafta yayınlanan en son raporuna göre, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünleri kurumsal girişlerde çarpıcı bir artış görüldü.

Genel olarak, 3 Eylül 2021 itibariyle mevcut verilere göre kripto yatırım ürünlerine 98 milyon dolarlık bir giriş oldu. Ethereum ( ETH ), Solana ( SOL ), Cardano ( ADA ), Polkadot (DOT) ve XRP gibi dijital paraların tümüne geçen hafta önemli miktarda giriş yapıldı. Kurumsal yatırımcılar yalnızca Bitcoin’e 59 milyon dolar akıttı.

Bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep artışı sayesinde Bitcoin, dört ayda ilk kez Pazartesi günü 52.000 dolara ulaştı.

Perakende tarafında BTC’ye olan talep Ağustos 2021’in başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükselirken, kurumsal taraf ayın ilk üç haftasında mücadele etti.

bitcoin verileri

Kurumlar portföylerini çeşitlendiriyor

Son CoinShares verileri, kripto para birimi endüstrisine olan kurumsal ilginin giderek daha çeşitli hale geldiğini ortaya koyuyor.

Kurumsal yatırımcılar, diğer kripto para birimlerinin yanı sıra Ethereum, Solana, Cardano ve XRP’ye yatırım yaparak portföylerini Bitcoin’in ötesine genişletiyorlar.

Raporda şu ifadeler kullanıldı:

¨Ethereum üçüncü haftasında toplam 14,4 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü ve pazar payı %28 ile rekor kırdı. Bazı yatırımcıların protokol endişeleri olsa da hakimiyetinin artmaya devam ettiğini vurguladı. Cardano, Polkadot ve Ripple gibi diğer altcoinlerin tümü sırasıyla 6,5 ​​milyon ABD Doları, 2,7 milyon ABD Doları ve 1,2 milyon ABD Doları tutarında kayda değer girişler gördü.”