Kripto para veri platformu Nansen, 750 milyon dolarlık değere ulaştı

Kripto para veri platformu Nansen, 750 milyon dolarlık değere ulaştı

Anlaşmaya yakın birkaç yatırımcıya göre, kripto para analitiği girişimi Nansen, Accel liderliğindeki bir finansman turundan sonra 750 milyon dolarlık değere ulaştı.

Haber ilk olarak Reuters tarafından bildirildi. Şirketin mevcut destekçi a16z ve Tiger Global’ı içeren bir turda 75 milyon dolar topladığı belirtildi. Ancak Reuters herhangi bir değerleme belirtmedi.

Anlaşma, Singapur merkezli girişimin a16z tarafından yönetilen 12 milyon dolarlık A Serisi finansman turundan altı ay sonra geldi. Nansen ise konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Dünyanın önde gelen risk sermayesi şirketlerinden biri olan Accel, Tenderly, Sky Mavis ve ticaret platformu FalconX dahil olmak üzere bir dizi blok zinciri tabanlı işletmeyi destekledi.

a16z’nin yanı sıra, Nansen’in daha önceki diğer destekçileri arasında Skyfall Ventures, Coinbase Ventures, imToken Ventures, Mechanism Capital ve QCP Capital yer alıyor.

2020‘de piyasaya sürülen Nansen, web sitesine göre blok zinciri verilerini “milyonlarca cüzdan etiketi” ile eşleştiren bir analitik platformu olarak faaliyet gösteriyor.

Şirket, yüksek değerli yatırımcıların zincir üzerinde ne yaptığını takip etme kabiliyeti ile biliniyor. Yatırımcılar, fırsatları değerlendirmek ve gerçek zamanlı uyarılarla portföylerinin zirvesinde kalmak için bu platformu kullanıyorlar.

Şirket, bir blog gönderisinde Haziran ayındaki A Serisi finansman turunun ardından ilk piyasaya sürüldüğünde birkaç yüz dolarlık düşük bir tabandan gelirlerinin 1.000 kattan fazla arttığını  söyledi. O zamanlar firmanın 30 kişilik bir ekibi bulunuyordu.

Nansen, Haziran ayında toplanan 12 milyon doları kullanıcılara daha fazla kişiselleştirme sunmak için kullanmayı planladı ve şimdiye kadar Ethereum verilerine odaklandı.

Bunun yanında Kaiko, Messari, Coin Metrics, CryptoCompare, Dune Analytics ve DappRadar gibi kripto analitik şirketleri de son zamanlarda yatırımcılar arasında popülerliğini arttırmaya devam ediyor.