Bitcoin Haberleri

Venezuelalı Yetkililer, Bitcoin Madencilerinin Elektriğini Kesti

Carabobo'daki bölgesel yetkililer, kayıtlı tüm madencilerin elektriğini keserek faaliyetlerini etkin bir şekilde durdurdu.

7 Ağustos Cumartesi günü yetkililer, bölgelerindeki tüm Bitcoin (BTC) ve kripto para madencilerine verdikleri elektrik hizmetini askıya aldı.

Kararnameye göre, Bitcoin madenciliği Venezuela’da tamamen yasal. Yasa, Venezüella topraklarında madencilik ekipmanlarının kullanımına, satışına, ithalatına ve imalatına izin veriyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle yasal olarak madencilik yapmak isteyen sakinlerin, lisans için kuruluşa başvurmaları gerekiyor.

Resmi bir gerekçe sunulmamasına rağmen, durum hakkında bilgisi olan birkaç kişi, yetkililerin bu operasyonların endüstriyel durumdaki önemli enerji tüketimi nedeniyle harekete geçtiğine inanıyor.

Yetkililer, gerçekten de önlemin arkasında, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yüksek tüketimi ile daha da kötüleşecek bir elektriksel acil durum olacağını iddia ediyor.

Corpoelec’e göre, bu geçici önlemin benimsenmesini kolaylaştıran bir diğer faktör, halen mevcut tüm yasal kurallara uymayan kripto para madencilerinin olduğu iddiası.

26 Temmuz’da CriptoNoticias, Carabobo eyaletinde yasadışı olarak çalıştığı iddiasıyla 140 adet madencilik ekipmanına el konduğunu bildirdi .

Misillemeden kaçınmak için anonim kalmaya karar veren madenciler, bu bağlantı kesme emrinin doğrudan Venezüella hükümetinin “üst kademelerinden” geldiğini belirttiler.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu