Blockchain HaberleriHaberler

VeChain (VET), Okyanusta 305 Ton Plastik Temizliğinin Sonuçlarını Doğruladı

VeChain blok zinciri, ekolojik bir projenin sonuçlarının doğrulanabilir bir şekilde izlenmesinde kullanım alanı buldu.

Danimarkalı bir şirket olan ReSea Project, Endonezya’daki okyanuslardan ve nehirlerden plastik çıkarmak için topluluk odaklı bir çözüme sahip. Şirket dün Linkedin’deki Temizleme Etki Durumunu paylaşarak , okyanustan 305 ton plastik atığı temizlediklerini ve sonuçları VeChainblok zinciri kullanarak doğruladıklarını belirtti .

Gönderide yer alan açıklamalar şöyleydi:

” Ocak-Nisan 2021’deki toplama verilerimiz artık DNV tarafından doğrulandı ve 305.239,62 kg (672.938.17 lbs) plastik atığı okyanuslardan ve nehirlerden çıkardığımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” 

VeChain İle En yüksek izlenebilirlik seviyesi

VeChain’in “ToolChain platformu” temizleme sürecini takip ederek, plastik atığı çıkarma noktasından, nasıl ayrıştırıldığını ve yerel bir atık bankasına ne zaman teslim edildiğini takip etti.

VeChain
VeChain

Blok zinciri teknolojisine dayanan platform, gerçek zamanlı verileri güvence altına alıyor.  Bu da, DNV‘nin tüm plastik koleksiyonları her zaman dijital olarak izlemesini ve denetlemesini sağlıyor.

ReSea projesi, dünyada ”Hidrosferden Alınan Plastikler İçin Gözetim Zinciri Standardı” sertifikasına sahip olan ikinci projedir. 

Topluluk odaklı çözüm sağlıyor

Sertifikasyon, okyanuslardaki plastik kirliliğine en büyük katkısı olan Endonezya‘daki temizlik çabalarını ilerletmeye destek oluyor.

Toplum odaklı bir çözümle ReSea projesi, yaşam koşullarını iyileştiriyor ve atık yönetiminin zayıf olduğu alanlarda farkındalık yaratıyor.

Toplama sürecindeki yüksek şeffaflık, işletmelerin katılımlarının çevresel ve sosyal bir etkiye sahip olduğuna güvenmelerini sağlıyor.

Plastik tüketimini düşürmenin ve atık yönetimini iyileştirmenin yanında, büyük ölçekli temizleme çözümleri plastik kirliliği krizinin azaltılmasında oldukça önemlidir. Görünüşe göre blok zinciri bu konuda yardımcı olabilir.  

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu